ВИБРАНЕ КРАЩИЙ АНЕКДОТ СВІТУ

У вересні 2001 року Британська асоціація сприяння розвитку наук початку дослідження, яке повинно розкрити природу гумору. В Інтернеті, на сайті www.laughlab.co.uk , Вам пропонується прочитати зібрані там анекдоти і вибрати найсмішніший з них. При цьому треба відповісти на ряд особистих питань (національність, стать, вік і ін.), Що дозволить при обробці відповідей зробити загальні висновки про психологію смішного.

uk

Перші результати опубліковані в кінці грудня минулого року. Обрано найсмішніший анекдот світу:

Шерлок Холмс і доктор Ватсон вирушили в похід. Увечері вони поставили намет і вляглися в ній спати. Вночі Холмс будить свого супутника:

- Ватсон, подивіться на ці зірки і скажіть мені, до якого висновку вас приводить логіка.

Ватсон дивиться на небо і відповідає:

- Шерлок, я бачу мільйони зірок. Якщо навіть лише деякі з них мають планетами, то неминуче у Всесвіті знайдеться кілька планет, схожих на Землю, і на них, можливо, є життя. А до яких висновків приходите ви?

- Ватсон, я бачу, що поки ми спали, у нас вкрали намет!

Це не єдиний науковий результат. Зроблені деякі висновки про національні особливості почуття гумору. Найбільш глузливими виявилися німці: більшість виставлених на сайті анекдотів здаються їм дуже смішними. Найсерйозніші - канадці. Помітні національні відмінності і в тому, який анекдот вважається самим смішним. Так, французи в основному голосували за такий анекдот:

- Мсьє адвокат, якщо я заплачу вам тисячу франків, ви погодитеся відповісти мені на два питання?

- Звичайно! А який другий?

Зрозуміло, треба враховувати, що всі запропоновані для оцінки анекдоти написані по-англійськи, так що опитування не можна назвати абсолютно об'єктивним (відповідають тільки ті, хто підключений до Інтернету і знає англійську мову, хоча таких виявилося чимало: в опитуванні взяли участь близько ста тисяч чоловік з 69 країн).

На сайті можна запропонувати і свій анекдот. Кінцева мета досліджень - формалізувати почуття гумору, щоб анекдоти міг складати комп'ютер. Вже запропоновано п'ять жартів, складених комп'ютером. Всі вони засновані на грі англійських слів і не особливо дотепні.


А до яких висновків приходите ви?
А який другий?