NEWSru.com :: "Портрет Едмонда де Беламі", створений штучним інтелектом, проданий з аукціону в Нью-Йорку за 432,5 тис. Доларів (ФОТО)

На аукціоні Christie's в Нью-Йорку вперше продана картина, створена штучним інтелектом. "Портрет Едмонда де Беламі" пішов з молотка за 432,5 тис. Доларів, хоча спочатку її оцінювали за все в 10 тисяч

На аукціоні Christie's в Нью-Йорку вперше продана картина, створена штучним інтелектом. "Портрет Едмонда де Беламі" пішов з молотка за 432,5 тис. Доларів, хоча спочатку її оцінювали за все в 10 тисяч.

Таким чином, засновники, породили штучного автора портрета, отримають в середньому по 100 тисяч, так як створенням цієї роботи займався колектив з трьох 25-річних студентів з Франції, що носять ім'я Obvious. Вони розробили алгоритм, за допомогою якого комп'ютер і зміг створювати оригінальні картини на основі 15 тисяч полотен відомих живописців періоду між XIV і XX століттями.

Це лише один з 11 портретів вигаданої родини Беламі. Картини названі так на честь Іана Гудфеллоу, дослідника, який і винайшов у 2014 році генеративно-змагальну нейросеть (GAN). Прізвище "Гудфеллоу" (по-російськи "хороший хлопець") приблизно перевели на французький як "bel ami" - звідси і вигадана прізвище Беламі.

На картині зображено чоловіка в чорному костюмі з білим комірцем, з розмитим обличчям, що віддалено нагадує обличчя з полотен знаменитого норвезького живописця Едварда Мунка .

Дана робота стала першим твором мистецтва, створеним за допомогою штучного інтелекту, який аукціонний дім Christie's продав за всю свою 252-річну історію, повідомляється на сайті аукціонного будинку.