Офтальмологічні програми для лікування зору у дітей.

На жаль, число людей, які потребують корекції зору, стає дедалі більше На жаль, число людей, які потребують корекції зору, стає дедалі більше. Але найжахливіше, що найвищі темпи зростання помічаються у дітей: комп'ютер, телевізор, навчальні навантаження - все це змушує очі дитини трудитися до 15-ї години на добу, що, звичайно, призводить до зниження зору дитини.

І сьогодні вже не дивно, що в даній ситуації на допомогу в цій проблемі приходять саме комп'ютерні програми. Спеціальне програмне забезпечення стоїть на сторожі дитячого зору. Кожна програма спрямована на корекцію певного виду порушення зору дитини, вона представлена ​​в ігровій інтерактивній формі, що, безумовно, люблять сучасні діти. Використання спеціальних комп'ютерних програм в лікуванні зору називається апаратною корекцією зору. Програми відновлення дитячого зору покликані швидко і безболісно позбавити від цілого ряду очних хвороб. Це ефективна альтернатива оперативному втручанню. Програми для лікування зору - це вправи для усунення різних очних хвороб, як то: косоокість, короткозорість, далекозорість, амбліопія та інших. Вони відрізняються один від одного в залежності від свого завдання термінами виконання, принципом дії, процедурами і, звичайно, вправами.

Розглянемо найпопулярніші офтальмологічні програми для лікування зору, які існують сьогодні.

Програма Чайка - дозволяє здійснювати тестові і тренувальні процедури для оцінки стану бінокулярного стереозрения і функціонального лікування бінокулярних розладів Програма "Чайка" - дозволяє здійснювати тестові і тренувальні процедури для оцінки стану бінокулярного стереозрения і функціонального лікування бінокулярних розладів. Лікувальна дія програми - це стимуляція координованої діяльності лівого і правого зорових каналів за рахунок використання чисто бінокулярних зорових стимулів - стереограмм з випадкових точок, які можуть успішно сприйматися тільки при злагодженій роботі двох очей.
Програма "КЛИНОК-2" - комплексна інтерактивна комп'ютерна програма для діагностики і лікування косоокості, що дозволяє здійснювати всі традиційні процедури апаратного лікування, що проводиться на синоптофоре. Програма побудована за принципом імітації відповідних процедур, але дозволяє розширити їх тимчасової і швидкісний діапазон і використовувати ряд нових режимів стимуляції. Діагностичний блок програми забезпечує кількісну оцінку стану бінокулярних функцій: визначення характеру зору, гетерофории, функціональної скотоми, кута косоокості та фузіонних здібностей.

Програма КВІТКА - інтерактивна тренувальна програма, що має ігровий характер Програма "КВІТКА" - інтерактивна тренувальна програма, що має ігровий характер. Програма пропонує пацієнту серію ускладнюються, але однотипних зорових вправ, які перебувають в пошуку заданого об'єкта серед кількох об'єктів, пропонованих на пелюстках квітки.

Програма eYe ( Ай) - призначена для діагностики та лікування амбліопії і косоокості, відновлення і розвитку бінокулярного зору Програма "eYe" ( "Ай") - призначена для діагностики та лікування амбліопії і косоокості, відновлення і розвитку бінокулярного зору. В основу вправ покладено методи плеоптікі, ортоптики і діплоптікі. Поділ полів зору здійснюється за допомогою червоно-синіх окулярів.

Програма Контур - програма для лікування амбліопії, відновлення і розвитку бінокулярного зору Програма "Контур" - програма для лікування амбліопії, відновлення і розвитку бінокулярного зору. У бінокулярних вправах пацієнт в червоно-синіх окулярах, бачачи опорний малюнок одним оком, обводить або домальовує його "пером", видимим іншим оком. Всього в програмі 38 малюнків різної складності. Для усунення функціонального придушення і тренування фузії передбачені численні регулювання: змінюється співвідношення контрастів об'єктів і товщина ліній малюнка і "пера", об'єкти можуть незалежно перемикатися з світлих в темні, включається миготіння з керованою частотою, регулюється сила стимулу для периферичної фузії.

Програма Хрестики - це ігровий патерн-стимулятор для лікування амбліопії, в якому використовується інвертується шахове поле Програма "Хрестики" - це ігровий патерн-стимулятор для лікування амбліопії, в якому використовується інвертується шахове поле. Цей стимул активізує нейрони і відновлює міжнейронні зв'язки на всіх рівнях зорової системи. В ході гри клітини зменшуються до порогу розрізнення їх гравцем. Частоти инвертирования пов'язані з розміром клітин, забезпечуючи найбільший лікувальний ефект. Контраст зображення можна вибирати в широких межах: від максимального для стимуляції, до ледь помітного для тренування. Для впливу на яскравості і цветооппонентние канали зорової системи використовуються чорно-білі, червоно-зелені або жовто-сині шахові поля. Тривалість однієї гри - 5 хвилин.

Програма Павук - ще одна   гра для лікування амбліопії,   де стимуляція проводиться структурованими динамічними зображеннями Програма "Павук" - ще одна гра для лікування амбліопії, де стимуляція проводиться структурованими динамічними зображеннями. Ігрова завдання спонукає пацієнта утримувати погляд поблизу центрів рухомих радіальних або спіральних грат. В результаті макули та периферія одночасно збуджуються стимулами оптимальних розмірів: макули - дрібними, периферія - великими. Також в процесі гри активізуються візомоторная діяльність, конвергенція і акомодація. Різні настройки і колірні переходи дозволяють стимулювати всі типи фоторецепторів, а також on- і off-нейрони. Контраст зображення можна вибирати.

Крім перерахованих вище програм, популярні такі: Color Eyes Keeper, DAZZLE, Eye Corrector, FLASHER, Калейдоскоп, RELAX, SafeEyes, STRABISMUS, VISUS, Головоломи, Дошка. Детальніше про них ми розповімо найближчим часом.

Якщо у вас є питання, що стосуються програм для для лікування зору у дітей, пишіть нам на e-mail info@weboptica.ru або телефонуйте в skype (вгорі праворуч). Ми і наші партнери (досвідчені лікарі-офтальмологи) із задоволенням Вам допоможемо.