Я живу в Росії: Казань і Йошкар-Ола

27 лютого 2016 р 12:12 Казань, Йошкар-Ола - Росія Лютий 2016

- Як поїдемо? - Як поїдемо

- Повільно і сумно.

Розповідь про подорож буде неповним, якщо не згадати способи пересування по безкрайніх російських просторах: РЖД, купе, верхні полиці. Диференціація цін призвела до того, що пасажири нижніх не вважають за потрібне підніматися з них в принципі. Проводити весь час в положенні лежачи або стоячи в проході вагона - альтернатива та ще. Чи не варто було переплачувати за квитки в купе. Вагон-ресторан відкривається о 8:00 ( «Ми ж не роботи! Працювати цілодобово»). Власне, як і ми. Сиділи в ресторані з моменту його відкриття до приїзду до Казані. Захмарні ціни - міф. Сніданок, чай, кава - 500₽ на двох. Але ми готові були заплатити більше! Натомість сервісу з радянського минулого, нецензурну лексику та відповідне музичне супровід.

«Ти люби мене, коли Кураж я і мучуся, а хорошим я і так тобі сподобаюся» ...

А ще в поїздах і раніше палять - між вагонами. РЖД - країна в країні зі своїми законами.

Вагон-ресторан

- Як Казань?

- Казань як Казань.

Казань хороша повітрям, дорогами, ввічливими автомобілістами, чистотою і архітектурою центральної частини міста. Казанський Кремль і його складові прекрасні. Особливо Мечеть Кул Шаріф - як ляльковий будиночок.

Мечеть Кул-Шаріф

І Петропавлівський собор за пішохідною вулицею Баумана - як пряниковий.

Петропавлівський собор

Історичні об'єкти на самій Бауманке чудово відреставровані.

Дивно, що деякі з них опустилися на два поверхи під рівень сучасної пішохідної дороги через болотисту грунту. Підземелля можна розгледіти крізь ґрати для стічних вод. Тільки воно і вказує на вік міста.

Казань красива, але аж надто ненатуральні. Духом давнину тут і не пахне, сучасники Івана Грозного НЕ ввижаються. Зате бомжі-сучасники наяву всюди. Один, стікаючи кров'ю, був першою «пам'яткою», яка потрапила мені на очі при виході з вокзалу. При тому що кілька нарядів ми поліції чергували поруч. Інший товариш без певного місця проживання спав у відділенні банкоматів Ощадбанку! Жирні щури в центрі міста під лебедевской мостом, що полювали за кормом плаваючих в річці качок, довели до мурашок.

- Що поруч?

- Йошкін кіт!

Обійшовши основні визначні пам'ятки Казані за один світловий день, причому пішки, вирішили поїхати в Йошкар-Олу. Погуглити, впечатлились буквально одним видом набережної Брюгге. В общем-то, за ним і поїхали. , 500₽, дві години на шляху, і ми на місці.

Маршрут: Казань - Йошкар-Ола

Віз нас корінний йошкар-олінец. Він розповів, що назва означає «червоний місто». Місто є частиною республіки Марій Ел. Населяють республіку марійці. Марійський мову зобов'язуються вчити всіх корінних (з пропискою) жителів. Містоутворюючих підприємств три: м'ясокомбінат, виробництво залізних дверей і ще чогось, про що батьки навіть дітям не розповідають, і де зайнято близько 50 000 йошкар-олінцев.

м Йошкар-Ола, набережна Брюгге

Йошкар-Ола стала містом відкриттів. Набережна як з картинки нагадала.

м Йошкар-Ола, набережна Брюгге

Кремль - Москву.

А той самий Йошкін кіт з «Любов і голуби» виявився місцевим.

Облаштування набережної і зведення пам'ятників архітектури не закінчено. Двогодинної прогулянки цілком достатньо для візуальних вражень. Більше тут поки дивитися нема чого. , 400₽, 2 години і знову Казань.

Маршрут: Йошкар-Ола - Казань

- Що далі?

- Дальше більше.

«Казанський державний академічний російський Великий драматичний театр імені В. І. Качалова - драматичний театр в місті Казань, один з найстаріших театрів Росії». Вікіпедія. Один з найстаріших Великих театрів з не менш великим назвою виявився цілком собі новітнім. Прекрасний ремонт, інтер'єр, атмосфера. Повний зал. Інтелігентна публіка.

Театр ім. В.І. Качалова, інтер'єр

Однак для нас театр почався не з вішалки, а з впав зі сходів гальорки адміністратора. Вона прибігла до нашого передостаннього ряду, коли чоловік активував екран телефону, щоб подивитися назва вистави на квитку. (Ми навіть в кіно вимикаємо звук телефону, що вже говорити про театр).

- Вимкніть телефон негайно! Зараз же вимкніть телефон! - це було грубо.

- А щось не злетимо, - констатувала я.

І тут, високо піднявши руки, як в кращих ситуаційних комедіях, не помітивши останню сходинку на своєму зворотному шляху, вона злетіла. Потім з гуркотом приземлилася, а частини її туалету розлетілися навколо. Люди порснули від сміху, але тут же скочили зі своїх місць. Перші хвилини вистави сусіди по гальорці надавали жінці першу допомогу. Падіння виявилося невдалим. Сподіваюся, цьому сприяла сила НЕ МОЄЇ негативної думки. Нехай вона буде здорова.

Тільки ми занурилися в сюжет, як за нами на останньому ряду заснув чоловік. Сидяча поруч з ним жінка, ледве стримуючись від реготу, щиро переконувала оточуючих, що вони не разом. Але чоловіка в бік штовхнула. На друга дія «не пара» не з'явилася. І воно пройшло без пригод. Похід в театр залишив приємні враження, а спектакль за Достоєвським порадував несподіваною легкістю сприйняття. Хоча і не всім акторам ми вірили.

- Національна кухня?

- Відсутнє.

Азу по-татарськи на слуху, правда? Але не на виду. 30 хвилин чоловік дзвонив в популярні і не дуже заклади міста в пошуках національної кухні. Марно. Ще в марійської Йошкар-Олі ми випадково забрели в татарський трактир «Старий комору», де офіціант сказав, що національних страв в меню немає, оскільки вони мають непопулярності. Перед самим поїздом назад ми зайшли в казанський «Старий комору» і були приємно здивовані: татарська кухня існує! Лагман з морозу, янтик з рибою, фірмова запіканка і десерт із сухофруктів зі сметаною і морозивом залишили національне післясмак. А трактир - враження. Кистибий з картоплею (в дорогу) і чак-чак (в подарунок) купили в національному супермаркеті Бахетле. Хоч щось по-татарськи.

Трактир «Старий комору», м Йошкар-Ола

- Що особливо запам'яталося?

- То не забудеться.

Як не дивно, Храм всіх релігій, Вселенський храм ... Як його не назви, враження не змінюється. Жахливо. В прямому сенсі. День був хуртовинний, сніговий, похмурий. Добиралися півгодини на громадському транспорті. Подивилися на будову з боку, м'яко сказати здивувалися. Глибше я попросила чоловіка не ходити. Мертвотна порожнеча. Від шквального вітру по дахах стукала обшивка. Здавалося, всередині цих безглуздих будівель хтось невидимий волає про допомогу. І п'яти хвилин не провели в цьому місці. По дорозі назад в місто читали історію створення. Вона виявилася не такою похмурою. Хоча епізод з воскресінням автора через три дні після смерті (в дитинстві) попахує сектантством. З точки зору архітектури, на мій смак, повний несмак. Але ж проект міг бути цікавим.

- Враження?

- Різні.

Перефразовуючи класика, в Росії дві проблеми: пересування по її безкрайніх просторах і сервіс. Казань не виняток. Ні на хвилину не забували, де ми. Не уявляю, яке враження забирають із собою іноземні туристи ... Роблячи висновки про подорож, не можу сказати «Казань красива», «Казань хороша». Казань різна. І її багатогранність залежить від бажання туристів бачити чи не бачити, ділитися або мовчати, копати глибоко або не дуже. Але для формування власних вражень Казань обов'язкове до відвідування.

Центр сім'ї «Казан»

Що поруч?
Національна кухня?
Азу по-татарськи на слуху, правда?
Враження?