«Імперія меблів» 20 років потому

На початку листопада приморській роздрібної компанії «Імперія меблів» виповнилося 20 років. Подія відзначалася на широку ногу. Спочатку, в рамках корпоративного зльоту, колектив «Імперії» підвів загальні підсумки 20-річчя, а на наступний день компанія брала партнерів-постачальників, які з'їхалися до Владивостока з самих різних російських міст.

«Імперія меблів» - одна з найбільших мереж Далекого Сходу. В активі компанії - 54 меблевих магазину. Торгові майданчики працюють в Приморському та Хабаровському краях, Амурській і Сахалінській областях, а недавно компанія вийшла на меблевий ринок республіки Саха.

Сьогодні «Імперія меблів» розвиває три роздрібних формату - меблеві магазини «Імперія меблів» і «Азбука мебели», а також мережу спеціалізованих студій «Народні кухні». За двома останніми торговим маркам компанія запустила франчайзинговий проект.

- Ми поетапно міняємо тактику поведінки на ринку, - розповідає комерційний директор «Імперії меблів» Ігор Чубов. - Стадії екстенсивного зростання змінюються періодами інтенсивного розвитку. Так, до 2010 року ми активно приростали територіями, потім на деякий час призупинили експансію, зайнялися налагодженням операційних процесів і сервісу. Саме тоді, наприклад, відкрили центр навчання персоналу. Добре підготувавшись до подальшого ривка, в 2011-2012 роках запустили ще 16 торгових точок по Далекому Сходу.

Відкриваючи нові магазини, компанія не обходить своєю увагою діючі майданчики.

- Хочу сказати, що на Далекому Сході вибудовується та ж модель споживання, що і в інших російських регіонах. Якщо на зорі ринкових відносин торгівля йшла буквально з коліс і не потрібно було мати великоформатних торгових точок, то зараз на перший план у покупців виходить економія часу. Люди йдуть туди, де можуть знайти великий асортимент. Ми враховуємо цю тенденцію. Простеживши історію розвитку нашої компанії, ви побачите, що на зміну маленьким магазинам районного типу приходять великі майданчики. Нещодавно ми відкрили флагманський магазин «Азбука мебели» площею 5 тисяч «квадратів» в Уссурійську. На досягнутому зупинятися не збираємося, думаємо про відкриття десятитисячників у Владивостоці.

За останні кілька років компанія серйозно відкоригувала свою асортиментну політику, частково відмовившись співпрацювати з місцевими виробниками м'яких і корпусних меблів.

- Нам вдалося домовитися з федеральними виробниками про обсяги і ціни. Зараз ми активно співпрацюємо з пулом калінінградських виробників, фабриками «Алмаз» і «трия». Нещодавно почали нарощувати обсяги з «Уфамебель». В принципі, готові розглядати пропозиції і інших адекватних постачальників.

Зазначу, що до числа найважливіших критеріїв вибору постачальника «Імперії» ми відносимо ціну і якість продукції, умови і сервіс, тобто надійність і стабільність поставок. Важливим фактором є і лояльність компаній-виробників, що забезпечує добрі відносини між постачальником і покупцем.

Олександра Данилова

Як єдиний організм

Меблева компанія довірила професійного аутсорсеру весь комплекс логістичних послуг, щоб позбавити своїх торгових партнерів від зайвих проблем.

Ми всі в одному човні

Зростання цін на плитні матеріали гостро турбує виробників «корпусу».

Корисна звичка - бути лідером

Меблева фабрика «КожПромМебель», що випускає і реалізує свою продукцію під торговою маркою Home Collеction, шукає нові варіанти позиціонування.

Виходь з кімнати, роби помилку!

Максим Валецький: «Можливості для розвитку бізнесу знаходить той, хто знімає шори, відсуває стереотипи і пробує мислити новими категоріями».

Спадщина 2018

Плани та завдання на поточний рік учасники ринку традиційно формулюють, спираючись на досягнення року попереднього.