Алішер Усманов: У Росії закінчилися олігархи

Крім одного, який все втратив ...

Олігарх Алішер Усманов виступив в ефірі програми «Дійові особи» на телеканалі «Росія 1» зі словами про те, що в Росії залишився лише один олігарх, і у нього в активах лише одна-єдина компанія.

«Вважаю, залишився у нас один пасажир в цьому вагоні, він вже порожній, а він один сам сидить - досі котиться ... Він олігарх. І він про себе це знає. Він все втратив, крім однієї компанії, саме тому він в ній і залишається. А більше олігархів немає », - заявив Усманов.

Крім одного, який все втратив

Володимир Путін і олігарх Алішер Усманов

Він вважає, що олігархом можна вважати тільки того, хто «все взяв, не заплативши».

Сам він не оцінює себе як олігарха, притому оцінює цей вислів негативно: «Я слово« олігарх »взагалі терпіти не можу. Тому що в ньому є якийсь збиткове для чоловіка звання. Це те ж саме, що сказати - «фаворит королеви» ».

Усманов відмовився назвати ім'я останнього російського олігарха, але зауважив, що це не Абрамович і не Дерипаска. Їх він оцінює як «великих бізнесменів, провідних бізнесменів, кращих бізнесменів, талановитих бізнесменів» ...

За оцінками видання Forbes, стан Алішера Усманова становить 12,5 мільярда доларів. Олігарх володіє USM Holdings, що володіє великими частками в компанії «Металоінвест», що займається металургією. Також Усманов має велику частку акцій мобільного оператора «Мегафон».

Тим часом, серед великих країн Росія - перша за нерівністю розподілу багатств. 1% найбагатших росіян володіє 74,5% всіх особистих активів країни.

Ця ситуація - прямий результат приватизації, що пройшла по російській економіці в 1990-х роках.

Один з ідеологів приватизації та лібералізації економіки Анатолій Чубайс, описуючи методи проведених перетворень, згадував:

«На початку 1990-х у нас не було ні держави, ні правопорядку. Служби безпеки та міліція були по інший бік барикад. Нам доводилося вибирати між бандитським комунізмом і бандитським капіталізмом. Якби ми не провели заставну приватизацію, то комуністи виграли б вибори в 1996 році, і це були б останні вільні вибори в Росії ».

Якби ми не провели заставну приватизацію, то комуністи виграли б вибори в 1996 році, і це були б останні вільні вибори в Росії »

Серед великих країн Росія - перша за нерівністю розподілу багатств. 1% найбагатших росіян володіє 74,5% всіх особистих активів країни

Усманову не знати, як він заробив свої капітали. Ще в 1993 році він, сидячи з ватажком солнцевські Андрієм скочив , обговорював свій майбутній багатомільярдний бізнес.

Інший олігарх, світило 1990-х, Каха Бендукідзе говорив про події приватизації:

«Для нас приватизація була манною небесною. Вона означала, що ми можемо рушити вперед і скупити у держави на вигідних умовах те, що захочемо ... І ми придбали жирний шматок з промислових потужностей Росії ... Саме вигідне вкладення капіталу в сьогоднішній Росії - це скупка заводів за заниженою вартістю ».

Так і виходить, що в Росії немає «олігархів», на думку Усманова, зате є натуральні злодії, які позбавили країну її економічних потужностей і поставили здихає економіку соціалізму на службу вузьким інтересам купки багатіїв.

Що це, якщо не олігархія?

Чим частіше Алішер буде повторювати мантру «в Росії немає олігархів», тим швидше його слова знайдуть відображення в гніві і ненависті простих людей.

Що це, якщо не олігархія?