Просуваємо інтернет-магазин в соціальних мережах: ідеї для промо-акцій

 1. Використовуйте дискаунти і промо-коди
 2. Провокуйте клієнтів на вчинення спонтанних покупок
 3. проводьте конкурси
 4. Конкурс «за репости»
 5. Фотоконкурси

Поширюючи інформацію про нові товари, спеціальні пропозиції для своїх читачів ВКонтакте, на Фейсбуці і в Твіттері, ви зможете створити лояльне і активна спільнота клієнтів, яке буде з радістю ділитися вашими новинами з усім іншим світом.

Якщо ви володієте онлайн-магазином, то соціальні мережі потрібні не тільки для соціалізації. Вони дають клієнтам нову інформацію, беруть на себе деякі функції обслуговування, а також дозволяють стимулювати продажі. Конкурси, подарунки та спеціальні акції мотивують передплатників говорити про вас і дозволять вам розширити свою мережу контактів і клієнтську базу.

Подумайте про те, як за допомогою соціальних мереж можна винагородити відданих клієнтів та зацікавити нових покупців. Якщо у вас все вийде, то результати виявляться приголомшливими.

Перед тим, як почати, запитайте себе, навіщо ви працюєте з соціальними мережами. Може бути, вам потрібно розпродати товари на складі? Або ви хочете розширити клієнтську базу? І того, й іншого можна домогтися за допомогою реклами в соціальних мережах, але кожна з цих цілей вимагає свого власного підходу.

Щоб допомогти вам на початку вашої роботи, ми вибрали три основних типи рекламних акцій в соціальних мережах, для кожного з яких навели приклади використання в різних інтернет-магазинах.

Використовуйте дискаунти і промо-коди

Найлегший спосіб почати інтеграцію вашого бізнесу з соціальними мережами - це пряме просування продуктів, послуг, спеціальних пропозицій і заходів через групи ВКонтакте, Фейсбук або в стрічці Твіттера.

Ваші читачі чекають від вас як розважального, так і корисного контенту. А для покупця немає нічого кориснішого знижки. Періодичні акції з наданням знижок дозволять вам утримати увагу аудиторії, а також збільшать цінність кожного поста в очах читачів.

Ще до публікації промо-коду ви можете підігріти інтерес аудиторії, натякнувши про те, що чекає її попереду. Запускаючи акцію, переконайтеся, що ви зрозуміло описали її умови, що інформацію про неї легко знайти і поширити в соціальних мережах.

Найпростіший приклад від магазина «Терра Африка» - знижка всім передплатникам на обмежений термін. Одночасно стимулює купувати товар існуючих передплатників і підписуватися нових.

Одночасно стимулює купувати товар існуючих передплатників і підписуватися нових

Ще один приклад: не так давно Андрій Парабелум, власник інтернет-магазину з електронними книгами власного авторства, провів невеликий тест (І промоакцію) в соціальних мережах. Він зробив різні промо-коди зі знижкою 200 рублів на покупку електронної книги і розмістив в своїх стрічках в Інстаграмме, ВКонтакте, Твіттері зробив поштову розсилку.

Він зробив різні промо-коди зі знижкою 200 рублів на покупку електронної книги і розмістив в своїх стрічках в Інстаграмме, ВКонтакте, Твіттері зробив поштову розсилку

Результатами експерименту він поділився на своїй сторінці ВКонтакте:

 • ВКонтакте: 30 замовлень;
 • Фейсбук: 7 замовлень;
 • Розсилка: 6 замовлень;
 • Твіттер і Інстаграм: по 4 замовлення.

1) Замовлень з розсилки було небагато, але середній чек був в 2-2.5 рази вище, ніж в інших каналах.
2) Купон на% на знижку спрацював дуже погано (кілька випадкових замовлень). Набагато краще спрацював подарунок.
3) Самий «хитрий» замовлення було на 4 рубля. Клієнт з Бішкека, Киргизія, набрав книг рівно на 204 рубля, застосував код знижки і заплатив за допомогою кредитної картки.
4) Найбільша продає соцмережа - ВКонтакте.

Якщо ви пропонуєте загальний промо-код, перевірте, що ви не тільки вказали сам код, а й привели посилання на свій інтернет-магазин. Якщо ж знижка поширюється на конкретний товар, переконайтеся, що посилання веде на сторінку цього товару.

Пам'ятайте, що якщо ви пропонуєте клієнтам вигідну угоду, немає нічого поганого в тому, щоб публікувати один і той же контент кілька разів. Стрічки деяких мереж, наприклад, Твіттера, оновлюються дуже швидко, так що читачі можуть не помітити перше повідомлення вашої компанії. Але ж ваше завдання - зацікавити своїм приголомшливим пропозицією якомога більше людей.

Детальніше про те, як використовувати знижки та спеціальні пропозиції, ми писали в цієї статті.

Провокуйте клієнтів на вчинення спонтанних покупок

Флеш-продажу (flash sales) ґрунтуються на трьох основних ефектах: контрасті (клієнт бачить, як дорого коштувала речі раніше, і наскільки подешевшала зараз), дефіциті (пропонується завжди обмежена кількість товару) і обмеження по часу (зараз - в найближчі дні або навіть годинник - або ніколи).

Відчуття унікальності вам допоможе забезпечити передзамовлення - навіть якщо усі товари вже знаходяться у вас на складі, покупцям зовсім не обов'язково знати про це. Заходи з передзамовлення вимагають ретельної підготовки, але в разі успіху вони забезпечать вашому сайту потужний трафік і великі обсяги продажів.

Запам'ятайте, попередні замовлення гарні для просування нових товарів, які ви будете продавати за повну ціну, флеш-продажу - для залишків товару, і в цьому випадку буде доречна знижка (розмір знижки ви визначаєте самі, але вона не повинна виглядати смішною).

Флеш-продаж від архітектурно-виробничої лабораторії Archpole :

Флеш-продаж від архітектурно-виробничої лабораторії  Archpole  :

Визначившись з товаром для акції, виберіть день і час її проведення. Якщо ви не знаєте, коли краще запустити розпродаж, подивіться дані про те, коли у вашого сайту найвища відвідуваність. Дайте собі час на підготовку - наприклад, щоб встигнути зробити спеціальні брендовані картинки, якими ваші клієнти будуть із задоволенням ділитися в своїх соціальних мережах.

В ідеалі вам знадобиться від одного до двох тижнів, але таку кількість часу у вас буде не завжди - трапляються і несподівані приводи, які теж варто використовувати: згадайте нещодавню історію з кольором сукні , Яка розбурхала весь інтернет - виробник оголосив про випуск нової моделі вже на наступний день (втім, не виключено, що саме він і затіяв все з самого початку - тоді нам залишається лише захопитися талантом його маркетолога).

проводьте конкурси

Іноді, щоб отримати бажане, вам доведеться щось віддавати. Конкурси - хороший спосіб, щоб залучити нових передплатників або збільшити інтерес до вас старих - воно того варто.

Конкурс «за репости»

У таких конкурсах приз розігрується серед учасників групи, які зробили репост певного запису. Наприклад, студія індивідуального пошиття одягу і взуття Mislistudio запропонувала безкоштовно виготовити пару дитячого взуття за репост фотографії їх вироби з хештегом #mislistudio.

Фотоконкурси

Суть таких конкурсів в розміщенні користувачами фотографій на задану тему. Тематика може бути найрізноманітнішою, від зображення незвичайного способу використання продукту до фото улюбленого котика. Фотоконкурси хороші тим, що задіють не тільки учасників, а й інших передплатників групи, запрошуючи їх голосувати і вболівати за переможця. Ось приклад від магазина натуральної тайської косметики «Шалтай» , Який провів конкурс Селфі «Міс Шалтай».

Розіграші призів можуть стати відмінним способом відзначити радісну подію або збільшити потік клієнтів до свята. В крайньому випадку, так ви можете позбутися від не популярних товарів, залежалих на складі. Незважаючи на те, що цей вид просування не завжди призводить до негайного сплеску продажів, він допомагає вам створити позитивний образ своєї компанії в очах клієнтів, так що наступного разу він з куди більшою ймовірністю звернуться за покупкою саме в ваш магазин.

Якщо ви влаштовуєте роздачу призів в Фейсбуці, переконайтеся, що умови розіграшу не суперечать правилам цієї соціальної мережі. І пам'ятайте, що конкурси - це не завжди просто безкоштовна роздача товарів, вони можуть стати відмінним каналом інформації про нові продукти.

Навіть цей невеликий огляд показує, як багато нескладних і цікавих (а головне - практично безкоштовних) варіантів просування ваших товарів можуть надати соціальні мережі. Не бійтеся експериментувати і постарайтеся зрозуміти свого клієнта, тоді він з радістю буде спілкуватися з вами і рекомендувати вас своїм друзям.

про автора

Анна Конєва - контент-маркетолог і редактор в Еквіде. Розбирається в інтернет-рекламі і статистикою. Любить великі міста, пасту і фільми Вуді Аллена.

Може бути, вам потрібно розпродати товари на складі?
Або ви хочете розширити клієнтську базу?