Тест потужних Wi-Fi адаптерів Alfa Network і EnGenius | Інтернет-магазин Wi-Fi обладнання ТехноТрейд

Ми вирішили провести тестування потужних Wi-Fi USB адаптерів від виробників Alfa Networks і EnGenius і подивитися, наскільки вони посилять Wi-Fi сигнал в порівнянні зі звичайними бездротовими адаптерами.

В ході тесту ми відповімо на наступні питання:

  • Наскільки потужні адаптери краще звичайних Wi-Fi адаптерів?
  • Який адаптер знайде більше Wi-Fi точок доступу?
  • У будь адаптера найбільша дальність прийому Wi-Fi сигналу?

У тестуванні братимуть участь наступні моделі бездротових адаптерів:

EnGenius EUB9707

- звичайний Wi-Fi адаптер на 2,4 ГГц з вбудованою антеною 2 дБи і потужністю 16 дБм. Він допоможе відповісти на питання, наскільки потужний Wi-Fi адаптер краще звичайного. EnGenius EUB9603H - частота 2,4 ГГц, потужність 27 дБм (500 мВт), всенаправленная антена 5 дБі, підтримка стандартів IEEE 802.11b / g / n. Alfa AWUS036NHR - частота 2,4 ГГц, потужність 28 дБм (630 мВт), всенаправленная антена 5 дБі, підтримка стандартів IEEE 802.11b / g / n. Alfa AWUS036H - частота 2,4 ГГц, потужність 25 дБм (316 мВт), всенаправленная антена 5 дБі, підтримка стандартів IEEE 802.11b / g.

Першим підключаємо до комп'ютера звичайний Wi-Fi адаптер EnGenius EUB9707 і скануємо наявність бездротових мереж. Адаптер знайшов тільки бездротової роутер MikroTik, встановлений поруч.

Сканування мереж Wi-Fi адаптером EnGenius EUB9707.

Тепер підключаємо до комп'ютера потужний Wi-Fi адаптер EnGenius EUB9603H. Відразу видно різницю між звичайним адаптером і потужним. EnGenius EUB9603H знайшов 9 бездротових мереж.

Сканування мереж Wi-Fi адаптером EnGenius EUB9603H.

Підключаємо до комп'ютера Wi-Fi адаптер Alfa AWUS036NHR. Він знайшов цілих 13 бездротових мереж.

Сканування мереж Wi-Fi адаптером Alfa AWUS036NHR.

Підключаємо до комп'ютера Wi-Fi адаптер Alfa AWUS036H. З 13 бездротових мереж, які знайшов попередній адаптер, цей побачив 8. Це сталося тому що Alfa AWUS036H не підтримує N стандарт, а п'ять Wi-Fi точок доступу були налаштовані на використання тільки N стандарту. Решта бездротові точки працювали в змішаному режимі, тому адаптер їх побачив без проблем.

Сканування мереж Wi-Fi адаптером Alfa AWUS036H.

Отже, Wi-Fi адаптер Alfa AWUS036NHR може знайти більше точок доступу, ніж інші.

Тепер визначимо, який Wi-Fi адаптер має найбільшу дальність прийому Wi-Fi сигналу. Для тесту будемо використовувати спеціальну програму Homedale, яка відображає рівні сигналів Wi-Fi точок доступу в децибелах. Програма потрібна тому, що стандартна утиліта Windows не може адекватно відображати рівні сигналів. Нижче на малюнку результати сканування адаптерів.

Нижче на малюнку результати сканування адаптерів

Порівняння рівнів прийому Wi-Fi сигналів.

На малюнках видно рівні сигналів в dBm. Чим менше значення, тим краще рівень прийому. Наприклад, рівень сигналу -60 dBm краще, ніж рівень -70 dBm. Відмінним Wi-Fi сигналом вважається рівень від -65 dBm до -74 dBm. Все що більше -65 dBm - це переусіленіе, нижче -75 dBm - недостатній рівень прийому. Різниця значень в 3 дБ означає поліпшення / погіршення сигналу в 2 рази.

З малюнка можна зробити висновок, що найкращі рівні прийому у Wi-Fi адаптера Alfa AWUS036H. Отже, у нього буде найбільша дальність прийому Wi-Fi сигналу. У адаптера Alfa AWUS036H є один недолік - він не підтримує N стандарт. Однак це не настільки критично, оскільки більшість Wi-Fi точок використовує змішаний режим B / G / N.

В кінці, ми вирішили протестувати Wi-Fi адаптер Alfa AWUS036H з панельної антеною АП-15 , Щоб подивитися, скільки мереж знайде така конфігурація. Адаптер знайшов цілих 22 бездротові мережі і показав чудові рівні сигналів.

Адаптер знайшов цілих 22 бездротові мережі і показав чудові рівні сигналів

Тому Wi-Fi комплект для моряків відмінно підходить, коли потрібна велика дальність прийому Wi-Fi сигналу.

Результати тестування показали, що якщо вам потрібен універсальний потужний Wi-Fi адаптер - ваш вибір Alfa AWUS036NHR . Для людей, яким потрібна максимальна дальність прийому, підійде потужний і дуже чутливий Wi-Fi адаптер Alfa AWUS036H .

Який адаптер знайде більше Wi-Fi точок доступу?
У будь адаптера найбільша дальність прийому Wi-Fi сигналу?