Електроприлади з США. Алгоритм вирішення проблеми 110-220 вольт.

  1. Універсальні електроприлади, що працюють в діапазоні напруг 110 - 220 вольт
  2. Перехідник для вилки харчування
  3. Електроприлади працюють в діапазоні напруг 100-110 вольт
  4. Чи впливає понижуючий трансформатор на якість роботи? Чи не зіпсується чи згодом підключається прилад?
  5. Коли виправдана покупка електроприладу для використання якого необхідний понижуючий трансформатор?
  6. Знайшов в США електроприлади розраховані на 220 вольт. Можна їх купувати?
  7. Що буде якщо прилад розрахований строго на 110 вольт підключити до мережі 220 вольт?
  8. Якщо потужності понижуючого трансформатора недостатньо?

Купівля електроніки і побутової техніки в Сполучених Штатах дуже поширене на сьогоднішній день явище, оскільки ціни на мобільні телефони, планшети, ноутбуки електробритви і багато іншого там часом набагато нижче

Купівля електроніки і побутової техніки в Сполучених Штатах дуже поширене на сьогоднішній день явище, оскільки ціни на мобільні телефони, планшети, ноутбуки електробритви і багато іншого там часом набагато нижче. У всякому разі цінники на товари Apple, зокрема флагманський смартфон - iPhone може відрізнятися в рази, особливо якщо мова йде про б.у. або "refurbished". Але напруга в електромережі США становить 110 вольт, проти 220-ти, так звичних в Росії, Україні, Казахстані, та й взагалі у всій Європі. Та й форма вилки харчування відрізняється радикальним чином. Що ж робити? Чи виправдана покупка? Чи буде це проблемою?

Давайте розберемося. Для початку основні моменти. Почнемо з того, що в описі товарів, що продаються в інтернет-магазинах США, зокрема на Amazon.com, eBay.com і інших майданчиках, специфікація щодо електроживлення вказується вкрай рідко. Отримати додаткову інформацію, поставивши запитання не завжди можливо - вам просто можуть не відповісти. Справа в тому, що всі ці в основному товари розраховані на внутрішній ринок Сполучених Штатів і вникати в "якесь там напругу", продавцю або службі підтримки інтернет-магазину занадто складно. Так вони і не зобов'язані. І зрозуміти їх можна. Тому на питання про доцільність покупки доведеться в більшості випадків відповідати самостійно. Але це не так складно, як здається. Все простіше набагато. Досить запам'ятати наступні основні моменти.

На сьогоднішній день 100% ноутбуків, ультрабуків, смартфонів, планшетів, фаблет, тримерів, епіляторів, електробритв, бездротових колонок та інших електроприладів малої потужності незалежно від країни виробництва працюють в діапазоні напруг 110 - 220 вольт і можуть без проблем використовуватися по всьому світу.

Всі без винятку потужні електроприлади, незалежно від розміру, як то фен, плойка, праска, посудомийна машина, телевізор, монітор, тостер, електрочанік, кухонний комбайн, кавоварка, десктоп (настільний комп'ютер), роботи і просто пилососи не мають універсальних блоків живлення і в США працюють строго з напругою 100 - 110 вольт.

Правда нескладно? Тепер просто орієнтуючись на найменування товару ви зможете відповісти на питання про доцільність покупки його в США. Тепер трохи докладніше.

Універсальні електроприлади, що працюють в діапазоні напруг 110 - 220 вольт

Візьміть будь-який ноутбук, смартфон або тріммер, розгляньте інформацію, яка присутня на зарядному пристрої або блоці живлення. Ви виявите там діапазон допустимих напружень електромережі для безпечної роботи. Шукайте рядок "INPUT". Зазвичай це 110 - 220 вольт, або ж 100 - 240 вольт.

Ось стандартний зарядний пристрій смартфона Samsung. У графі допустимого вхідного напруги - «INPUT», зазначений діапазон від 100 до 240 вольт. Це означає що ви без проблем можете використовувати його по всьому світу.

Це означає що ви без проблем можете використовувати його по всьому світу

Аналогічним чином виглядає зарядний пристрій планшета Apple iPad, той же діапазон напруг: 100 - 240 вольт.

Аналогічним чином виглядає зарядний пристрій планшета Apple iPad, той же діапазон напруг: 100 - 240 вольт

Або ж будь-яка електробритва, будь то Philips, Braun або Panasonic, все ті ж 100 - 240 вольт.

Або ж будь-яка електробритва, будь то Philips, Braun або Panasonic, все ті ж 100 - 240 вольт

Можете не обтяжувати себе пошуками даних про робочі напружених бездротових колонок, ноутбуків, Віндер (пристрій для заводу механічного годинника), відео і фотокамер. Усюди ви знайдете універсальний робочий діапазон напруг.

Усюди ви знайдете універсальний робочий діапазон напруг

На другий параметр, а саме частоту струму, що вказується в герцах також уваги можна не звертати, вона універсальна по всьому світу і становить 50-60 герц.

Висновок? Не замислюючись ви можете купувати дрібні електроприлади. Ви відразу зможете включити їх в розетку при наявності спеціального перехідника для вилки живлення.

Перехідник для вилки харчування

Всі без винятку електроприлади, які продаються в Сполучених Штатах комплектуються виделкою харчування із заземленням (тип B) або без оного (тип A). Перший варіант, вилка з заземленням зустрічається досить рідко. Ось як вони виглядають.

Вилка харчування з заземлюючим контактом

Вилка харчування без заземлюючого контакту

В Європейському Союзі, всіх країнах колишнього СРСР, Китаї, Японії, країнах Африки звичною є вилка абсолютно іншої форми (тип C). Різницю видно неозброєним, як то кажуть, оком.

Різницю видно неозброєним, як то кажуть, оком

Вилки стандарту A (США) і C (Європа, Азія)

Вирішується ця проблема дуже просто - шляхом покупки т.зв. "Універсального перехідника". І якщо штекер купленого електроприладу має заземлюючий контакт, то необхідно придбати перехідник, який підходить, як для вилок із заземлюючим контактом, так і без. Якщо ж заземлюючий контакт на вилці відсутня, то підійде звичайний перехідник, без заземлення.

Мережеві перехідники з американської вилки шнура живлення на європейську. Для вилок без заземлюючого контакту (праворуч) і універсальний (зліва).

Перехідник просто надівається на вилку і ваш електроприлад готовий до роботи.

Перехідник просто надівається на вилку і ваш електроприлад готовий до роботи

Варіант покупки такого адаптера - універсальне рішення. Коштує він зазвичай $ 1-2. Як правило вони продаються в магазинах електротоварів. В наявності ті чи інші моделі є практично завжди. За відгуками багатьох користувачів без проблем такі перехідники можна придбати на радіоринках. Багато користувачів вважають за краще купувати їх через інтернет, звичайно відразу по п'ять - десять штук, як правило купуючи на китайській майданчику Aliexpress.com , Де вони завжди продаються в широкому асортименті з безкоштовною доставкою.

Але не женіться за дешевизною! Вкрай низька ціна адаптера зазвичай означає приблизно таку ж якість. Кришиться погано пахне пластик, гріються і гнуться контакти, що випадає з розетки повністю або частинами адаптер, погано фіксується в адаптері вилка електроприладу - все це не надумано. Це реальні проблеми поджидающие вас, якщо вирішите заощадити і купите відверте сміття. Плюс небезпека оплавлення вилки, псування електроприладу і навіть виникнення пожежі ніхто не відміняв. Хороший адаптер прослужить багато років і коштує він 1-2 долари, але ніяк не 10 центів.

Є ще один варіант вирішення проблеми - заміна на "європейський стандарт" вилки живлення або всього шнура. Дана маніпуляція не складна і зробити її можна в сервісному центрі або ж якщо ви дружите з викруткою і головою - просто вдома. Єдине, що хочеться відзначити: при самостійній заміні шнура або вилки ризикуєте зіпсувати електроприлад і навіть отримати удар струмом, тому приступайте, тільки в тому випадку якщо на 100% впевнені в собі.

Якщо будете міняти вилку або шнур, то оптимально використовувати оригінальні від іншого електроприладу. Ті, що йдуть "на заміну" вилки і шнури зазвичай дуже низької якості і з оригінальними не йдуть ні в яке порівняння.

Ось, наприклад вирішення проблеми з виделкою харчування, для отриманого з США ноутбука. Оригінальний шнур (зліва) відправився в сміття і просто був куплений новий шнур що йде від блоку живлення до розетки (праворуч). Це рішення не найкраще, тому що окремо продаються шнури, повторимося, якості, як правило низького. Оптимально було б купити якісний адаптер, зберігши оригінальний шнур.

Оптимально було б купити якісний адаптер, зберігши оригінальний шнур

Електроприлади працюють в діапазоні напруг 100-110 вольт

Тепер розглянемо інший варіант ситуації: куплений електроприлад розрахований строго на напругу 100-110 вольт. Це все великі стаціонарні електроприлади, які рідко подорожують між континентами. Крім телевізорів з пральними машинами сюди відносяться невеликі, але потужні електроприлади: праски, фени, плойки, електрочайники, тостери, пилососи.

Вирішити і цю проблему можна, але не так просто і дешево, як з адаптером. Вас виручить покупка спеціального приладу, т.зв. понижувального трансформатора, який перетворює напругу електромережі 220 вольт, автоматично знижуючи його до необхідних приладу 110 вольт. Після його покупки такого трансформатора ніяких адаптерів купувати більше не треба, тому що всі необхідні роз'єми вже є на приладі.

З боку користувача ніяких налаштувань, крім з'єднання вилок харчування не потрібно, просто доведеться кожного разу підключати наявний електроприлад до мережі через даний трансформатор. Але момент, який необхідно обов'язково врахувати при покупці - це потужність вашого електроприладу.

Для потужних електроприладів потрібен понижуючий трансформатор більшої потужності. Вам необхідно визначити максимальну потужність вашого електроприладу, яка зазвичай вказується в Ватах (шукайте "W" або "Watt") і виходячи з цієї інформації вже купувати понижуючий трансформатор.

Габарити понижуючих трансформаторів варіюють. Для електроприладів невеликої потужності - до 150-200 Ватт (принтер, ксерокс) він трохи більше звичайного блоку живлення, а для більшої потужності, наприклад 1000-3000 Ватт (фен, пилосос), його габарити можуть досягати розмірів дволітрового пакета з соком.

Ось як виглядає стандартний понижуючий трансформатор невеликої потужності. Зверніть увагу, що на всіх подібних приладах роз'єм під вилку американського стандарту вже присутній

Зверніть увагу, що на всіх подібних приладах роз'єм під вилку американського стандарту вже присутній

А ось понижуючий трансформатор більшої потужності, розрахований на цілих два електроприладу.

А ось понижуючий трансформатор більшої потужності, розрахований на цілих два електроприладу

Торгова марка "Штиль", Російська Федерація.

Зазвичай знижують транформатор знайти в магазинах електротоварів непросто. Легше замовити через інтернет, наприклад з безкоштовною доставкою, вони є в китайському Aliexpress або гіпермаркеті Amazon . Коштують від $ 20, для приладів потужністю до 200 Ватт. Чим могутніше підключається прилад, тим дорожче трансформатор, наприклад для приладів потужністю до 3000 Ватт він вже буде коштувати від $ 100.

Також, як і в випадку з адаптерами сильно економити тут не варто. Ризикуєте отримати проблему.

І під кінець відповіді на кілька поширених запитань.

Чи впливає понижуючий трансформатор на якість роботи? Чи не зіпсується чи згодом підключається прилад?

Звичайно ні, навпаки трансформатор тут буде грати роль стабілізатора напруги. Так, що якщо правильно підібрана потужність і куплений хороший, якісний, трансформатор, то все буде добре.

Коли виправдана покупка електроприладу для використання якого необхідний понижуючий трансформатор?

Зазвичай це дорога техніка, при покупці якої вдалося значно заощадити. Або ж прилади, яких на вітчизняному ринку просто немає. Купувати в США простий пилосос на 110 вольт, платити за його доставку, а потім докуповувати за $ 100 понижуючий трансформатор сенсу немає ніякого.

Знайшов в США електроприлади розраховані на 220 вольт. Можна їх купувати?

Так, такі товари і навіть цілі магазини зустрічаються. Звичайно можете купувати. Зазвичай ці товари вже укомплектовані "євровилкою".

Що буде якщо прилад розрахований строго на 110 вольт підключити до мережі 220 вольт?

Ризикуєте його просто зіпсувати. Можуть бути й інші наслідки. Краще не пробувати. Працювати він точно не буде.

Якщо потужності понижуючого трансформатора недостатньо?

У цьому випадку також варто утриматися від використання. Добре якщо є вбудований запобіжник, який просто відключить електроприлад при нагріванні. А якщо немає? Перевіряти не варто.

Чи не зіпсується чи згодом підключається прилад?
Коли виправдана покупка електроприладу для використання якого необхідний понижуючий трансформатор?
Можна їх купувати?
Що буде якщо прилад розрахований строго на 110 вольт підключити до мережі 220 вольт?
Якщо потужності понижуючого трансформатора недостатньо?
Що ж робити?
Чи виправдана покупка?
Чи буде це проблемою?
Правда нескладно?
Висновок?