Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання | Компьютерра

 1. Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання Бездротові локальні мережі - один...
 2. 2. Переходимо на самий вільний канал
 3. 3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання
 4. 4. Оптимізуємо налаштування QoS
 5. 5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу
 6. 6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача
 7. 7. Переходимо на діапазон 5 ГГц
 8. 8. Відновлюємо з'єднання в Windows
 9. 9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу
 10. Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання
 11. 1. Знаходимо найсильніший сигнал
 12. 2. Переходимо на самий вільний канал
 13. 3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання
 14. 4. Оптимізуємо налаштування QoS
 15. 5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу
 16. 6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача
 17. 7. Переходимо на діапазон 5 ГГц
 18. 8. Відновлюємо з'єднання в Windows
 19. 9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу
 20. Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання
 21. 1. Знаходимо найсильніший сигнал
 22. 2. Переходимо на самий вільний канал
 23. 3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання
 24. 4. Оптимізуємо налаштування QoS
 25. 5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу
 26. 6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача
 27. 7. Переходимо на діапазон 5 ГГц
 28. 8. Відновлюємо з'єднання в Windows
 29. 9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу

Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання

Бездротові локальні мережі - один з найпопулярніших способів організації швидкісного місцевого доступу в інтернет. Мережі Wi-Fi масово використовують в офісах і квартирах, в торгових центрах, кафе і ресторанах.

Простота і дешевизна розгортання, нові швидкісні стандарти роблять такі мережі оптимальним засобом колективного підключення до інтернету через широкосмуговий канал. Однак практично ніколи не вдається домогтися заявленої розробниками швидкості бездротового зв'язку, а стабільність з'єднання нерідко залишає бажати кращого. Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж? Є дев'ять простих і доступних способів.

1. Знаходимо найсильніший сигнал

Як то кажуть, все геніальне просто. Якість зв'язку найвище там, де найсильніший сигнал. Для визначення таких місць існує маса найрізноманітніших додатків, але більшість з них, на жаль, просто непрацездатні. До того ж вони завалюють вас рекламою і змінюють мережеві настройки самим химерним чином.

Одне з кращих додатків для Android, яке дійсно заслуговує на увагу, - безкоштовне OpenSignal . Ця програма дозволяє визначити напрямок на вишку мобільного зв'язку і точку доступу з найбільш сильним сигналом і найвищою швидкістю передачі даних. OpenSignal однаково добре справляється як з пошуком відкритих точок доступу, так і з визначенням оптимального розташування вашого комп'ютера в межах будинку. При бажанні можна зберегти карту розташування виявлених точок доступу.

Крім того, OpenSignal працює і з мобільними мережами, так що це додаток буде корисним і там, де вихід в інтернет можливий тільки через мережі стільникових операторів. Єдиний серйозний недолік OpenSignal - неповна русифікація, яка ускладнює використання програми тими, хто не володіє англійською мовою.

Ще одне непогане додаток під Android - WiFi Overview 360 , Здатне шукати відкриті бездротові мережі, надавати детальну інформацію та автоматично підключатися до них.

Серед незвичайних функцій WiFi Overview 360 варто відзначити оцінку каналів і рекомендації, до якого з них варто підключитися для отримання найвищої швидкості. Додаток WiFi Overview 360 також абсолютно безкоштовне і непогано русифіковане.

2. Переходимо на самий вільний канал

Багато користувачів, особливо не мають спеціальні пізнань в налаштуванні мережевого обладнання, для розгортання домашніх мереж користуються програмними «майстрами». При цьому, як правило, такі майстри вибирають 1, 6 або 11 канал для трансляції сигналу. В результаті, якщо кілька сусідніх роутерів працюють на цих каналах, швидкість мережі істотно знижується. Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?

Для цього призначена невелика утиліта inSSIDer , Пропонована в версіях для Windows (безкоштовно), Mac OS X (4,99 дол.) І Android (безкоштовно).

Крім визначення кращих каналів утиліта здатна самостійно підключатися до точок доступу і відключатися від них, а також змінювати мережеві настройки на пристрої.

3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання

Напевно, цей пункт можна було опустити, оскільки в ньому мова йде про добре відомому всім мережевому сервісі Speedtest.Net - вже що-що, а швидкість міряти ми все обожнюємо.

Поряд з онлайновим тестом на сайті Speedtest.Net пропонуються і мобільні додатки для операційних систем Android, iOS і Windows Phone.

4. Оптимізуємо налаштування QoS

У більшості сучасних роутерів, за винятком зовсім вже «іграшкових», реалізована функція під назвою Quality of Service (QoS), тобто, буквально, «Якість обслуговування». Сенс цієї функції полягає в аналізі трафіку і пріоритетному обслуговуванні його певного типу - наприклад, онлайнових ігор, потокового відео або сигналу Skype.

У дешевих моделях функція QoS може лише включатися або вимикатися, а настройки визначаються автоматично, а в більш дорогих ви зможете самі вибирати, яким програмами надавати пріоритет, тобто найширшу смугу пропускання, а кому обмежити доступ, наприклад поштовому клієнтові.

Способи налаштування QoS відрізняються в залежності від виробника і моделі роутера, але всі вони здійснюються через веб-інтерфейс.

5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу

Регулярне оновлення драйверів і прошивки ( «прошивки») роутера - кращий спосіб домогтися максимальної продуктивності роботи в мережі, не змінюючи наявного обладнання. І драйвери, і «прошивки» потрібно шукати на сайті виробника, але в Windows існує і інша вбудована можливість: в «Властивості» встановленого обладнання можна натиснути кнопку «Оновити драйвер», і система здійснить автоматичний пошук відповідного ПО в інтернеті.

6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача

У випадках, якщо бездротовою мережею потрібно забезпечити більшу площу, можна використовувати спеціальні підсилювачі Wi-Fi-сигналу, що дозволяють одним натисканням кнопки істотно (як мінімум удвічі) збільшити зону покриття. Такі пристрої відносно недорогі (близько 1-1,5 тисячі рублів) і дозволяють малими засобами вирішити проблему недостатньої потужності сигналу.

Типовий приклад сучасного Wi-Fi-підсилювача - TL-WA850RE компанії TP-Link. Він встановлюється безпосередньо в електричну розетку, здатний працювати в мережах IEEE 802.11b / g / n, оснащений двома вбудованими антенами, що дозволяють передавати дані зі швидкістю до 300 Мбіт / с, чого цілком достатньо як для потокового відео високої роздільної здатності, так і для відеоігор. Крім того, завдяки вбудованому порту Ethernet до мережі можна додатково підключати провідні мережеві пристрої, наприклад принтери.

7. Переходимо на діапазон 5 ГГц

Існує хибна думка, що в Росії використання радіочастотного 5 ГГц для локальних бездротових мереж заборонено через те, що той застосовується військовими. Насправді це обмеження було зняте ще в липні 2010 року і роутери Wi-Fi для діапазону 5 ГГц можуть без будь-яких додаткових дозволів використовуватися як організаціями, так і фізичними особами.

Перехід з 2,4 ГГц на діапазон 5 ГГц може виявитися вигідним з кількох причин. По-перше, роутери з підтримкою стандарту IEEE 802.11n можуть одночасно працювати в обох діапазонах, причому більш пристрою з підтримкою більш швидкого стандарту не будуть обмежена швидкістю застарілого обладнання. По-друге, навіть якщо ваш роутер нездатний одночасно працювати в обох діапазонах, все одно варто вибрати саме 5 ГГц, оскільки він організує ще 23 додаткових каналу, які не перетинаються з каналами діапазону 2,4 ГГц, тому у вас значно менше шансів потрапити в канали , вже забиті сусідніми мережами.

8. Відновлюємо з'єднання в Windows

Якщо бездротове з'єднання раптово сповільнюється або зовсім припиняє працювати, в операційних системах WIndows можна скористатися функцією відновлення. Windows відключить і автоматично знову підключить ваш бездротової адаптер, а потім знову встановить з'єднання з мережею.

Для цього в Windows 7 або Vista потрібно натиснути кнопку «Пуск», зайти в «Панель управління» і вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом». Потім в Windows 7 вибираємо «Усунення неполадок», на наступному вікні - «Мережевий адаптер» і слідуємо інструкціям на екрані. У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок».

У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок»

У Windows XP просто клацаємо правою кнопкою по іконі мережі в системному треї і вибираємо «Усунення неполадок». У Windows 8 вказуємо в правий верхній кут екрану, відкриваємо пошук і вводимо «усунення неполадок». Вибираємо «Усунення неполадок мережного адаптера», «Налаштування», «Мережа та інтернет» і «Мережевий адаптер».

Якщо ж ви стикаєтеся з постійною втратою сигналу на смартфоні і планшеті під управлінням Android, варто спробувати утиліту Wifi Fixer . Звичайно, це безкоштовний додаток само по собі не посилює сигнал і не запобігає відключення, але воно зможе автоматично визначити джерело проблем і постаратися їх усунути.

9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу

Дуже важливо правильно розташувати точку доступу Wi-Fi, щоб сигнал був однаково добре доступний всім потенційним споживачам. Теоретично хот-спот повинен знаходитися в середині обслуговується площі. При цьому небажано, щоб на шляху сигналу перебували капітальні стіни, металеві предмети, силові кабелі та інші бездротові радіоізлучателі. На жаль, все це доведеться проробляти дослідним шляхом, але, слідуючи цим принципам, можна домогтися стабільного прийому на всій площі покриття.

Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання

Бездротові локальні мережі - один з найпопулярніших способів організації швидкісного місцевого доступу в інтернет. Мережі Wi-Fi масово використовують в офісах і квартирах, в торгових центрах, кафе і ресторанах.

Простота і дешевизна розгортання, нові швидкісні стандарти роблять такі мережі оптимальним засобом колективного підключення до інтернету через широкосмуговий канал. Однак практично ніколи не вдається домогтися заявленої розробниками швидкості бездротового зв'язку, а стабільність з'єднання нерідко залишає бажати кращого. Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж? Є дев'ять простих і доступних способів.

1. Знаходимо найсильніший сигнал

Як то кажуть, все геніальне просто. Якість зв'язку найвище там, де найсильніший сигнал. Для визначення таких місць існує маса найрізноманітніших додатків, але більшість з них, на жаль, просто непрацездатні. До того ж вони завалюють вас рекламою і змінюють мережеві настройки самим химерним чином.

Одне з кращих додатків для Android, яке дійсно заслуговує на увагу, - безкоштовне OpenSignal . Ця програма дозволяє визначити напрямок на вишку мобільного зв'язку і точку доступу з найбільш сильним сигналом і найвищою швидкістю передачі даних. OpenSignal однаково добре справляється як з пошуком відкритих точок доступу, так і з визначенням оптимального розташування вашого комп'ютера в межах будинку. При бажанні можна зберегти карту розташування виявлених точок доступу.

Крім того, OpenSignal працює і з мобільними мережами, так що це додаток буде корисним і там, де вихід в інтернет можливий тільки через мережі стільникових операторів. Єдиний серйозний недолік OpenSignal - неповна русифікація, яка ускладнює використання програми тими, хто не володіє англійською мовою.

Ще одне непогане додаток під Android - WiFi Overview 360 , Здатне шукати відкриті бездротові мережі, надавати детальну інформацію та автоматично підключатися до них.

Серед незвичайних функцій WiFi Overview 360 варто відзначити оцінку каналів і рекомендації, до якого з них варто підключитися для отримання найвищої швидкості. Додаток WiFi Overview 360 також абсолютно безкоштовне і непогано русифіковане.

2. Переходимо на самий вільний канал

Багато користувачів, особливо не мають спеціальні пізнань в налаштуванні мережевого обладнання, для розгортання домашніх мереж користуються програмними «майстрами». При цьому, як правило, такі майстри вибирають 1, 6 або 11 канал для трансляції сигналу. В результаті, якщо кілька сусідніх роутерів працюють на цих каналах, швидкість мережі істотно знижується. Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?

Для цього призначена невелика утиліта inSSIDer , Пропонована в версіях для Windows (безкоштовно), Mac OS X (4,99 дол.) І Android (безкоштовно).

Крім визначення кращих каналів утиліта здатна самостійно підключатися до точок доступу і відключатися від них, а також змінювати мережеві настройки на пристрої.

3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання

Напевно, цей пункт можна було опустити, оскільки в ньому мова йде про добре відомому всім мережевому сервісі Speedtest.Net - вже що-що, а швидкість міряти ми все обожнюємо.

Поряд з онлайновим тестом на сайті Speedtest.Net пропонуються і мобільні додатки для операційних систем Android, iOS і Windows Phone.

4. Оптимізуємо налаштування QoS

У більшості сучасних роутерів, за винятком зовсім вже «іграшкових», реалізована функція під назвою Quality of Service (QoS), тобто, буквально, «Якість обслуговування». Сенс цієї функції полягає в аналізі трафіку і пріоритетному обслуговуванні його певного типу - наприклад, онлайнових ігор, потокового відео або сигналу Skype.

У дешевих моделях функція QoS може лише включатися або вимикатися, а настройки визначаються автоматично, а в більш дорогих ви зможете самі вибирати, яким програмами надавати пріоритет, тобто найширшу смугу пропускання, а кому обмежити доступ, наприклад поштовому клієнтові.

Способи налаштування QoS відрізняються в залежності від виробника і моделі роутера, але всі вони здійснюються через веб-інтерфейс.

5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу

Регулярне оновлення драйверів і прошивки ( «прошивки») роутера - кращий спосіб домогтися максимальної продуктивності роботи в мережі, не змінюючи наявного обладнання. І драйвери, і «прошивки» потрібно шукати на сайті виробника, але в Windows існує і інша вбудована можливість: в «Властивості» встановленого обладнання можна натиснути кнопку «Оновити драйвер», і система здійснить автоматичний пошук відповідного ПО в інтернеті.

6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача

У випадках, якщо бездротовою мережею потрібно забезпечити більшу площу, можна використовувати спеціальні підсилювачі Wi-Fi-сигналу, що дозволяють одним натисканням кнопки істотно (як мінімум удвічі) збільшити зону покриття. Такі пристрої відносно недорогі (близько 1-1,5 тисячі рублів) і дозволяють малими засобами вирішити проблему недостатньої потужності сигналу.

Типовий приклад сучасного Wi-Fi-підсилювача - TL-WA850RE компанії TP-Link. Він встановлюється безпосередньо в електричну розетку, здатний працювати в мережах IEEE 802.11b / g / n, оснащений двома вбудованими антенами, що дозволяють передавати дані зі швидкістю до 300 Мбіт / с, чого цілком достатньо як для потокового відео високої роздільної здатності, так і для відеоігор. Крім того, завдяки вбудованому порту Ethernet до мережі можна додатково підключати провідні мережеві пристрої, наприклад принтери.

7. Переходимо на діапазон 5 ГГц

Існує хибна думка, що в Росії використання радіочастотного 5 ГГц для локальних бездротових мереж заборонено через те, що той застосовується військовими. Насправді це обмеження було зняте ще в липні 2010 року і роутери Wi-Fi для діапазону 5 ГГц можуть без будь-яких додаткових дозволів використовуватися як організаціями, так і фізичними особами.

Перехід з 2,4 ГГц на діапазон 5 ГГц може виявитися вигідним з кількох причин. По-перше, роутери з підтримкою стандарту IEEE 802.11n можуть одночасно працювати в обох діапазонах, причому більш пристрою з підтримкою більш швидкого стандарту не будуть обмежена швидкістю застарілого обладнання. По-друге, навіть якщо ваш роутер нездатний одночасно працювати в обох діапазонах, все одно варто вибрати саме 5 ГГц, оскільки він організує ще 23 додаткових каналу, які не перетинаються з каналами діапазону 2,4 ГГц, тому у вас значно менше шансів потрапити в канали , вже забиті сусідніми мережами.

8. Відновлюємо з'єднання в Windows

Якщо бездротове з'єднання раптово сповільнюється або зовсім припиняє працювати, в операційних системах WIndows можна скористатися функцією відновлення. Windows відключить і автоматично знову підключить ваш бездротової адаптер, а потім знову встановить з'єднання з мережею.

Для цього в Windows 7 або Vista потрібно натиснути кнопку «Пуск», зайти в «Панель управління» і вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом». Потім в Windows 7 вибираємо «Усунення неполадок», на наступному вікні - «Мережевий адаптер» і слідуємо інструкціям на екрані. У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок».

У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок»

У Windows XP просто клацаємо правою кнопкою по іконі мережі в системному треї і вибираємо «Усунення неполадок». У Windows 8 вказуємо в правий верхній кут екрану, відкриваємо пошук і вводимо «усунення неполадок». Вибираємо «Усунення неполадок мережного адаптера», «Налаштування», «Мережа та інтернет» і «Мережевий адаптер».

Якщо ж ви стикаєтеся з постійною втратою сигналу на смартфоні і планшеті під управлінням Android, варто спробувати утиліту Wifi Fixer . Звичайно, це безкоштовний додаток само по собі не посилює сигнал і не запобігає відключення, але воно зможе автоматично визначити джерело проблем і постаратися їх усунути.

9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу

Дуже важливо правильно розташувати точку доступу Wi-Fi, щоб сигнал був однаково добре доступний всім потенційним споживачам. Теоретично хот-спот повинен знаходитися в середині обслуговується площі. При цьому небажано, щоб на шляху сигналу перебували капітальні стіни, металеві предмети, силові кабелі та інші бездротові радіоізлучателі. На жаль, все це доведеться проробляти дослідним шляхом, але, слідуючи цим принципам, можна домогтися стабільного прийому на всій площі покриття.

Дев'ять способів вичавити максимум з нестабільного Wi-Fi-з'єднання

Бездротові локальні мережі - один з найпопулярніших способів організації швидкісного місцевого доступу в інтернет. Мережі Wi-Fi масово використовують в офісах і квартирах, в торгових центрах, кафе і ресторанах.

Простота і дешевизна розгортання, нові швидкісні стандарти роблять такі мережі оптимальним засобом колективного підключення до інтернету через широкосмуговий канал. Однак практично ніколи не вдається домогтися заявленої розробниками швидкості бездротового зв'язку, а стабільність з'єднання нерідко залишає бажати кращого. Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж? Є дев'ять простих і доступних способів.

1. Знаходимо найсильніший сигнал

Як то кажуть, все геніальне просто. Якість зв'язку найвище там, де найсильніший сигнал. Для визначення таких місць існує маса найрізноманітніших додатків, але більшість з них, на жаль, просто непрацездатні. До того ж вони завалюють вас рекламою і змінюють мережеві настройки самим химерним чином.

Одне з кращих додатків для Android, яке дійсно заслуговує на увагу, - безкоштовне OpenSignal . Ця програма дозволяє визначити напрямок на вишку мобільного зв'язку і точку доступу з найбільш сильним сигналом і найвищою швидкістю передачі даних. OpenSignal однаково добре справляється як з пошуком відкритих точок доступу, так і з визначенням оптимального розташування вашого комп'ютера в межах будинку. При бажанні можна зберегти карту розташування виявлених точок доступу.

Крім того, OpenSignal працює і з мобільними мережами, так що це додаток буде корисним і там, де вихід в інтернет можливий тільки через мережі стільникових операторів. Єдиний серйозний недолік OpenSignal - неповна русифікація, яка ускладнює використання програми тими, хто не володіє англійською мовою.

Ще одне непогане додаток під Android - WiFi Overview 360 , Здатне шукати відкриті бездротові мережі, надавати детальну інформацію та автоматично підключатися до них.

Серед незвичайних функцій WiFi Overview 360 варто відзначити оцінку каналів і рекомендації, до якого з них варто підключитися для отримання найвищої швидкості. Додаток WiFi Overview 360 також абсолютно безкоштовне і непогано русифіковане.

2. Переходимо на самий вільний канал

Багато користувачів, особливо не мають спеціальні пізнань в налаштуванні мережевого обладнання, для розгортання домашніх мереж користуються програмними «майстрами». При цьому, як правило, такі майстри вибирають 1, 6 або 11 канал для трансляції сигналу. В результаті, якщо кілька сусідніх роутерів працюють на цих каналах, швидкість мережі істотно знижується. Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?

Для цього призначена невелика утиліта inSSIDer , Пропонована в версіях для Windows (безкоштовно), Mac OS X (4,99 дол.) І Android (безкоштовно).

Крім визначення кращих каналів утиліта здатна самостійно підключатися до точок доступу і відключатися від них, а також змінювати мережеві настройки на пристрої.

3. Визначаємо реальну швидкість з'єднання

Напевно, цей пункт можна було опустити, оскільки в ньому мова йде про добре відомому всім мережевому сервісі Speedtest.Net - вже що-що, а швидкість міряти ми все обожнюємо.

Поряд з онлайновим тестом на сайті Speedtest.Net пропонуються і мобільні додатки для операційних систем Android, iOS і Windows Phone.

4. Оптимізуємо налаштування QoS

У більшості сучасних роутерів, за винятком зовсім вже «іграшкових», реалізована функція під назвою Quality of Service (QoS), тобто, буквально, «Якість обслуговування». Сенс цієї функції полягає в аналізі трафіку і пріоритетному обслуговуванні його певного типу - наприклад, онлайнових ігор, потокового відео або сигналу Skype.

У дешевих моделях функція QoS може лише включатися або вимикатися, а настройки визначаються автоматично, а в більш дорогих ви зможете самі вибирати, яким програмами надавати пріоритет, тобто найширшу смугу пропускання, а кому обмежити доступ, наприклад поштовому клієнтові.

Способи налаштування QoS відрізняються в залежності від виробника і моделі роутера, але всі вони здійснюються через веб-інтерфейс.

5. Знаходимо найсвіжіші драйвери до точки доступу

Регулярне оновлення драйверів і прошивки ( «прошивки») роутера - кращий спосіб домогтися максимальної продуктивності роботи в мережі, не змінюючи наявного обладнання. І драйвери, і «прошивки» потрібно шукати на сайті виробника, але в Windows існує і інша вбудована можливість: в «Властивості» встановленого обладнання можна натиснути кнопку «Оновити драйвер», і система здійснить автоматичний пошук відповідного ПО в інтернеті.

6. Підсилюємо сигнал за допомогою підсилювача

У випадках, якщо бездротовою мережею потрібно забезпечити більшу площу, можна використовувати спеціальні підсилювачі Wi-Fi-сигналу, що дозволяють одним натисканням кнопки істотно (як мінімум удвічі) збільшити зону покриття. Такі пристрої відносно недорогі (близько 1-1,5 тисячі рублів) і дозволяють малими засобами вирішити проблему недостатньої потужності сигналу.

Типовий приклад сучасного Wi-Fi-підсилювача - TL-WA850RE компанії TP-Link. Він встановлюється безпосередньо в електричну розетку, здатний працювати в мережах IEEE 802.11b / g / n, оснащений двома вбудованими антенами, що дозволяють передавати дані зі швидкістю до 300 Мбіт / с, чого цілком достатньо як для потокового відео високої роздільної здатності, так і для відеоігор. Крім того, завдяки вбудованому порту Ethernet до мережі можна додатково підключати провідні мережеві пристрої, наприклад принтери.

7. Переходимо на діапазон 5 ГГц

Існує хибна думка, що в Росії використання радіочастотного 5 ГГц для локальних бездротових мереж заборонено через те, що той застосовується військовими. Насправді це обмеження було зняте ще в липні 2010 року і роутери Wi-Fi для діапазону 5 ГГц можуть без будь-яких додаткових дозволів використовуватися як організаціями, так і фізичними особами.

Перехід з 2,4 ГГц на діапазон 5 ГГц може виявитися вигідним з кількох причин. По-перше, роутери з підтримкою стандарту IEEE 802.11n можуть одночасно працювати в обох діапазонах, причому більш пристрою з підтримкою більш швидкого стандарту не будуть обмежена швидкістю застарілого обладнання. По-друге, навіть якщо ваш роутер нездатний одночасно працювати в обох діапазонах, все одно варто вибрати саме 5 ГГц, оскільки він організує ще 23 додаткових каналу, які не перетинаються з каналами діапазону 2,4 ГГц, тому у вас значно менше шансів потрапити в канали , вже забиті сусідніми мережами.

8. Відновлюємо з'єднання в Windows

Якщо бездротове з'єднання раптово сповільнюється або зовсім припиняє працювати, в операційних системах WIndows можна скористатися функцією відновлення. Windows відключить і автоматично знову підключить ваш бездротової адаптер, а потім знову встановить з'єднання з мережею.

Для цього в Windows 7 або Vista потрібно натиснути кнопку «Пуск», зайти в «Панель управління» і вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом». Потім в Windows 7 вибираємо «Усунення неполадок», на наступному вікні - «Мережевий адаптер» і слідуємо інструкціям на екрані. У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок».

У Vista вибираємо «Діагностика та усунення неполадок»

У Windows XP просто клацаємо правою кнопкою по іконі мережі в системному треї і вибираємо «Усунення неполадок». У Windows 8 вказуємо в правий верхній кут екрану, відкриваємо пошук і вводимо «усунення неполадок». Вибираємо «Усунення неполадок мережного адаптера», «Налаштування», «Мережа та інтернет» і «Мережевий адаптер».

Якщо ж ви стикаєтеся з постійною втратою сигналу на смартфоні і планшеті під управлінням Android, варто спробувати утиліту Wifi Fixer . Звичайно, це безкоштовний додаток само по собі не посилює сигнал і не запобігає відключення, але воно зможе автоматично визначити джерело проблем і постаратися їх усунути.

9. Знаходимо оптимальне місце для точки доступу

Дуже важливо правильно розташувати точку доступу Wi-Fi, щоб сигнал був однаково добре доступний всім потенційним споживачам. Теоретично хот-спот повинен знаходитися в середині обслуговується площі. При цьому небажано, щоб на шляху сигналу перебували капітальні стіни, металеві предмети, силові кабелі та інші бездротові радіоізлучателі. На жаль, все це доведеться проробляти дослідним шляхом, але, слідуючи цим принципам, можна домогтися стабільного прийому на всій площі покриття.

Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж?
Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?
Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж?
Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?
Як же вичавити максимум можливого з Wi-Fi-мереж?
Поміняти канал можна через веб-інтерфейс маршрутизатора, але як визначити, які з них вільні, а які ні?