Бізнес-план автосервісу - Ділові новини АН BFS

Поки людство буде користуватися автомобілями, бізнес, пов'язаний з автотематіке, буде приносити дохід. Число автомобілів невблаганно зростає, тому у автомайстерні або СТО є перспективи. Незважаючи на перспективність бізнесу , Його організація вимагає ретельної підготовки і опрацювання всіх деталей, чому значною мірою сприятиме грамотний бізнес-план автосервісу. Поки людство буде користуватися автомобілями, бізнес, пов'язаний з автотематіке, буде приносити дохід

Бізнес-план автосервісу

У вступі зазвичай дається бачення майбутнього бізнесу, його перспектив. Необхідно розкрити мета проекту (створення автосервісу) і позначити основні завдання, спрямовані для досягнення поставленої мети.

При відсутності великих грошових ресурсів раціональніше відкрити неавторизований сервіс, який буде надавати послуги з ремонту та обслуговування автомобілів різних марок.

Примітка: авторизований автосервіс працює з автомобіля певного бренду.

Необхідно визначитися з найбільш вигідним місцем розташування майбутнього підприємства. Перевагою користуються місця, розташовані поблизу автозаправок, паркінгів, магазинів автозапчастин, в межах жвавих автотрас.

Згідно із законодавством, автосервіс не може розміщуватися в безпосередній близькості від житлових будинків і освітніх установ (видалення має становити не менше 50 метрів). Видалення від водойм має становити понад 150 метрів.

Здійснювати свою діяльність автосервіс буде як індивідуальний підприємець, що дає деякі переваги:

 • полегшений бухоблік;
 • економія на податкових відрахуваннях.

Надання послуг з ремонту та сервісного обслуговування автотехніки ліцензій не потрібно.

Даний пункт включається в будь-який бізнес-план автосервісу. Для початку можна розкрити зміст переліку основних послуг:

 • діагностика проблем автомобіля;
 • технічне обслуговування (планове і ситуаційне);
 • відновлення шин, шиномонтаж;
 • ремонт автомобіля і заміна деталей;
 • ремонт кузова, підвіски, ходової частини;
 • шліфувальні, рихтувальні, фарбувальні роботи.

Без такого аналізу важко буде визначитися навіть з вибором місця розташування сервісу. Тому він необхідний. Втім, в ньому виникне потреба і при розробці маркетингових заходів, спрямованих на залучення клієнтів.

Досліджуючи потенційних конкурентів, слід звернути увагу на наступне:

 • кількість подібних фірм;
 • завантаженість роботою;
 • види послуг, що надаються;
 • різновиди виконуваного ремонту;
 • оснащеність обладнанням та інструментарієм;
 • якість послуг, що надаються та відгуки споживачів про них;
 • цінова політика; оцінка достоїнств і недоробок кожного з конкурентів.

Для початку пропонується орендувати приміщення. Воно повинно ставитися до категорії виробничих і бути площею не менше 50 м2. крім того, обов'язковою умовою для отримання дозволу на ведення діяльності є наявність комунікацій - каналізації, водопостачання, електропостачання. Необхідна наявність зручного під'їзду.

Також необхідно оснастити автосервіс необхідним обладнанням, відповідним заявленим послуг.

Далі підбирається персонал - механіки, бухгалтер, прибиральниця.

У бізнес-план автосервісу включається фінансова частина для того, щоб бачити реальні витрати, необхідні для організації бізнесу, а також приблизно розрахувати можливі доходи і побачити перспективні напрямки розвитку.

Як показує практика, в залежності від розмірів підприємства і домагань його власника, на створення автосервісу можуть знадобитися кошти в сумі від одного до п'яти мільйонів рублів. Ціна питання залежить від закуповуваного і встановленого обладнання.

Дохідна частина піддається оцінці з працею. Як правило, мінімальний рівень доходів в місяць становить 50 тис. Грн. Терміни окупності коливаються від півтора до 3,5 років.

матеріал підготовлений АН BFS

Додайте джерело АН BFS в обране Google Новини . Що далі? Буде цікавіше!

Що далі?