Автосервіс: оренда

 1. Автосервіс в оренду: вибір приміщення
 2. Розташування автосервісу
 3. Вимоги до приміщень під автосервіс
 4. Як розрахувати необхідну площу приміщення
 5. Договір оренди: тонкощі складання

Автомайстерня з діагностики і ремонту автомобілів - сфера затребувана і прибуткова. Витрати на покупку приміщення складають значну частку інвестицій в бізнес. Тому багато підприємців вважають за краще взяти відповідні площі під автосервіс в оренду. Про тонкощі цього процесу читайте в статті бизнес.Ру.

Ру

Для підприємців, які планують відкрити автосервіс, оренда приміщення - найбільш вигідний варіант. Але на практиці знайти промислова будівля, що відповідає вимогам, непросто. Потрібно бути готовим до можливого переобладнання площ, заміні систем, ремонтних робіт. Головне - обговорити умови співпраці з орендодавцем і врахувати всі нюанси в договорі, щоб не витратити кошти даремно.

Автосервіс в оренду: вибір приміщення

Пошук відповідного приміщення починається, як правило, з вивчення інформації в інтернеті. Оголошень «Здам автосервіс в оренду» багато, впорядкувати їх потрібно за трьома критеріями:

 • Доступна орендна плата;

 • Зручне розташування;

 • Достатня площа.

Але в першу чергу потрібно визначитися з типом приміщення - гараж, бокс або окрема будівля вільного призначення.

1. Гараж

Перевага полягає в тому, що він розташований в гаражному комплексі - а це прямий джерело клієнтів. Плюс невисока орендна плата. Але недолік площ не дозволить надавати великий перелік послуг. Вибираючи гараж, бажано зупинитися на двох-трьох видах робіт, які можна виконувати якісно в цих умовах. Наприклад, кузовні роботи, діагностика і ремонт бортової електроніки, тюнінг.

2. Бокс (ангар)

Гідність - велика площа, за рахунок чого можна збільшити кількість послуг, що надаються. При наявності обладнання в список додаються вулканізація і балансування, комплексне техобслуговування, діагностика та регулювання СО-СН. Недоліки - більш висока плата, не завжди зручне розташування, що ускладнює залучення клієнтів.

3. Окрема будівля вільного призначення

У числі плюсів - велика кількість пропозицій приміщень з різною площею і вартістю. Якщо дозволяють фінансові можливості, можна винайняти просторе приміщення під автосервіс, в якому поміститься обладнання для виконання будь-яких видів робіт. Але такі приміщення вигідно брати тільки в довгострокову оренду, оскільки на початковому етапі вони вимагають матеріальних вкладень. Виняток - коли ви берете в оренду готовий автосервіс з обладнанням від власника.

Варіант з оснащенням - привабливий для багатьох, оскільки купувати його самому дуже затратно, на це знадобиться не менше 500 000 руб. Але треба розуміти, що і щомісячні платежі в цьому випадку будуть вище.

Читайте докладніше про витрати на відкриття автосервісу в статті: Бізнес-план автосервісу

Розташування автосервісу

Автосервіс - вид бізнесу, при якому місце розташування має другорядне значення. Можна «осісти» в прохідній зоні серед магазинів автозапчастин або неподалік від гаражних кооперативів і залишитися без клієнтів. Нерідкі випадки, коли автовласники готові їхати на околицю міста, оскільки там працюють хороші автомеханіки.

Загальні рекомендації по розташуванню:

 • Приміщення під автосервіс повинно бути помітно з проїжджої частини: це узбіччя жвавих трас, з'їзд до гаражного кооперативу. Якщо знімаєте гараж, він повинен бути розташований ближче до воріт.

 • Ідеальне «сусідство» - АЗС, автомобільний торговий центр, паркування. закусочні. Нову автомайстерню там швидко помітять.

 • Зручна транспортна розв'язка. При незначних проблемах з автомобілем власник віддасть перевагу звернутися в СТО, куди нескладно доїхати.

Не потрібно прагнути до центральної частини міста - там складніше знайти відповідне приміщення, а якщо і знайдете, щомісячна плата буде високою. Переважно спальні зони, ділові або робочі райони.

Вимоги до приміщень під автосервіс

Незалежно від типу приміщення (гараж, бокс або окрема будівля) воно повинно відповідати вимогам Пожежної служби та санепіднагляду:

 • Розташування - мінімум 50 м від житлових будинків, закладів охорони здоров'я, дитячих садків, шкіл, а також від берегів водойм;

 • Комунікації - обов'язкова наявність водопостачання, каналізації, припливно-витяжної вентиляції, опалення в холодну пору року;

 • Планування - потрібно обладнати сервіс душовою кабінкою, санвузлом, у працівників повинні бути металеві шафки для зберігання спецодягу;

 • Оздоблення - стіни і підлоги майстерні і оглядову яму необхідно облицювати керамічною плиткою;

 • Наявність джерела природного освітлення. Штучне має бути вибухобезпечним.

Для того щоб взяти автосервіс в оренду, необхідно отримати дозвіл санепіднагляду на роботу саме в цьому приміщенні. Для цього потрібні додаткові угоди з вивезення та утилізації відходів, відведення стічних вод. Пожнадзор потребують наявності протипожежної сигналізації та двох вогнегасників, які повинні знаходитися в протилежних частинах ангара.

Як розрахувати необхідну площу приміщення

Оптимальна площа майстерні, розрахованої на обслуговування одночасно 3-4 автомобілів - 200-250 кв. м. Середній розрахунок складу площ станції техобслуговування:

 • Основна ремонтна зона - 112 кв. м (4 пости по 28 кв. м)

 • Шиномонтаж - 25 кв. м.

 • Діагностика та ремонт агрегатів - 20 кв. м.

 • Автомийка - 30 кв. м.

 • Складська зона - 40-45 кв. м.

 • Роздягальня для персоналу, санвузол, душові кабінки - 20-25кв. м

Можна виділити окреме приміщення під міні-офіс, де будуть зберігатися документи. Якщо плануєте взяти в штат бухгалтера, йому також знадобитися обладнане місце для роботи. Але краще заощадити і вивести всю бухгалтерію і документообіг на аутсорс - тоді платити потрібно буде тільки за реально надані послуги, не витрачаючи кошти на зарплату та утримання повноцінного співробітника.

При менших розмірах приміщення, розрахованого на 1-2 машини, чітке планування дотримати складніше. Рекомендується виключити автомийку, скоротити в 2 рази складську і основну ремонтну зони. Важливо залишити достатньо місця для вільного проїзду.

Має значення планування точки. Ідеальний варіант - лінійна конфігурація з глибиною будівлі не менше 6-7 м і з окремими воротами для кожного поста. Інший підходящий варіант - точка з одним в'їздом, коли робочі пости розташовані по обидва боки центрального коридору. Якщо ви берете в оренду готовий автосервіс з обладнанням, приміщення вже розплановано відповідно до вимог бізнес-діяльності.

Договір оренди: тонкощі складання

Перед тим як скласти договір, ретельно перевірте інформацію про приміщення та його власника. Обов'язково вимагайте документи, що підтверджують його право власності на приміщення. Якщо орендодавець виступає в ролі орендаря цих площ, упевніться, що він має право здавати їх в суборенду. Це відбивається в його договорі. Переконайтеся в тому, що нерухоме майно не закладено, не є предметом судових спорів (запросите виписку з ЕГРН). Якщо ви не впевнені в своїх силах, то скласти договір допоможуть експерти сервісу Головбух Асистент Вони також готові взяти на себе ведення бухгалтерської документації та здачу звітів до податкової інспекції ( дізнатися скільки це коштує ).

Угода про оренду має бути складено простою мовою, що не який передбачає двозначності. Документ потрібно оформляти з урахуванням всіх нюансів:

1. Предмет здачі в оренду.

Детальний опис стану приміщення із зазначенням всіх його недоліків допоможе уникнути в майбутньому невиправданих претензій. Якщо в вартість входить користування обладнанням, потрібно вказати ступінь його зносу, кількість агрегатів, для стаціонарних - їх розміщення. При оренді частини приміщення до документа потрібно прикласти поверховий план із зазначенням розташування майстерні. Її місце розташування має бути позначено графічно.

2. Умови користування.

Чим точніше вони будуть вказані, тим менше проблем у вас виникне в подальшому з власником точки. Позначте свою позицію: власник приміщення не повинен втручатися в справи орендаря. Переконайтеся, що в договорі відсутні приховані вимоги до експлуатації. Важлива деталь - відповідальність за нанесення збитків, за вихід обладнання з ладу - хто здійснює ремонт або заміну і на яких умовах.

3. Додаткові угоди.

Якщо площі не обладнані під майстерню і вимагають переоснащення, заздалегідь домовтесь з власником, на яких умовах буде здійснюватися ремонт, в межах якої суми.

Сума орендної плати повинна бути фіксованою, щоб у власника не виникло бажання підняти тариф, якщо справи у орендаря підуть дуже добре. Підвищувати оплату за законом можна раз на рік - не частіше, якщо інше не зазначено в договорі. Обов'язково уточніть, чи включені в неї комунальні платежі. Не забудьте: при укладанні документа на тривалий термін (більше року) буде потрібно його держ. реєстрація.

Автор: Ірина Клімакіна