Пільгові автокредити в РФ будуть видавати до 2020 року

  1. Зростання продажів нових машин в Росії сповільниться ще сильніше

Держпрограма підтримки попиту на нові автомобілі вітчизняного виробництва продовжена до 2020 року.

Уряд РФ прийняв рішення продовжити програму пільгового автокредитування в Росії на 2018-2020 роки. Мова йде про знижених процентних ставках для тих, хто вирішить купити новий автомобіль в кредит. Державні субсидії дозволять дилерам продати в 2018 році за допомогою позикових коштів в цілому 45 100 легкових машин, випущених на території країни. Ще одна умова - їх ціна не повинна перевищувати максимальну планку (1 450 000 рублів).

Ще одна умова - їх ціна не повинна перевищувати максимальну планку (1 450 000 рублів)

У всій Росії продовжать діяти тільки знижені процентні ставки по автокредитах, однак жителям Далекосхідного федерального округу (ДФО) як і раніше доступні «підпрограми» «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль», що реалізуються в рамках пільгового автокредитування: в регіоні їх не завершать до того , як квота не буде обрана. Мінпромторг розрахував, що вона складе 5 800 машин.

Справа в тому, що в цьому регіоні автомобілісти воліють купувати іномарки з пробігом, які імпортуються в країну з найближчих країн. Продовження тут цих «підпрограм» має стимулювати попит на вироблені в Росії нові машини. В інших регіонах «підпрограми» продовжувати поки не планують.

Новини / Авторинок

Зростання продажів нових машин в Росії сповільниться ще сильніше

В ході виступу на форумі «Іннопром-2018» голова Мінпромторгу РФ Денис Мантуров заявив про те, що приріст продажів нових автомобілів в країні за підсумками 2018 року становитиме 10%. Тобто росіяни куплять близько 1,755 млн ...

10.07.2018

Нагадаємо, до середини травня 2018 го заходи підтримки «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль» діяли по всій країні. За умовами заходи підтримки «Перший автомобіль» 10-відсоткова знижка надається тим покупцям, у який раніше у власності не було машини. «Сімейний автомобіль» з такою ж знижкою розрахований на покупців з двома або більше неповнолітніми дітьми.

Однак для ДФО уряд ще в квітні 2018 го вирішило збільшити розмір знижки - з 10% до 25% (тобто чверть від вартості автомобіля). У довідці до постанови Мінпромторг вказує, що це дозволить досягти в регіоні «зразкового вартісного паритету нових автомобілів російського виробництва і вживаних автомобілів».

Федеральний бюджет в цілому виділить на пільгове автокредитування з 2018 по 2020 роки 15 млрд. Руб. Нагадаємо, ці кошти компенсує банкам недоотримані доходи від надання клієнтам знижок і знижених процентних ставок при покупці машин у кредит.

При цьому за договорами, оформленим в Росії в січні-травні 2018 го, банкам відшкодування коштів від держави поки ще не надійшли. Перші виплати за реалізацію програм «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль» кредитні організації не отримають в червні (як планувалося раніше): гроші прийдуть до них тільки у вересні цього року. Це сталося через те, що Мінпромторг не встиг вчасно підготувати потрібний документ.

Раніше «Колеса» повідомляли про те, що уряд також продовжило на три роки і програму пільгового автолізингу . Вона дозволить в 2018 році реалізувати в РФ близько 4 тис. Легкових і вантажних автомобілів, а також автобусів вітчизняного виробництва, в 2019-му - не менше 4,5 тис. Одиниць, в 2020-м - не менше 4,9 тис. Примірників . Щорічне фінансування цієї держпрограми складе не менше 2 млрд. Руб.

Відзначимо, не дивлячись на те, що програму пільгового автокредитування в Росії продовжили на три роки, плани з продажу машин з її допомогою в 2019 і 2020 роках Мінпромторг поки не озвучив. Судячи з усього, умови дії цієї держпрограми ще будуть уточнюватися. Чи залишаться тільки знижені процентні ставки, або ж будуть введені додаткові заходи держпідтримки, поки невідомо.