Як вибрати стерилізатор для манікюрних інструментів

 1. Для чого потрібен стерилізатор для манікюрних інструментів
 2. Як працює стерилізатор для манікюрних інструментів
 3. Який стерилізатор для манікюрних інструментів вибрати
 4. Як вибрати стерилізатор для манікюрних інструментів: 5 критеріїв
 5. Як правильно використовувати гласперленовий стерилізатор для манікюрних інструментів
 6. Правила експлуатації гласперленовий стерилізатора для манікюрних інструментів
 7. Ультрафіолетовий стерилізатор для манікюрних інструментів і його особливості
 8. Базові правила: як користуватися стерилізатором для манікюрних інструментів
 9. Кращі стерілізаторі для манікюрніх ІНСТРУМЕНТІВ: ТОП-8

Кожен інструмент, які використовують майстри салонів краси, повинен бути відповідним чином знезаражений після контакту з попереднім клієнтом. Для цього необхідно мати кілька комплектів інструментів, які обов'язково проходять стерилізацію після кожної процедури. Полегшити процес знезараження допоможе стерилізатор для манікюрних інструментів.

Для чого потрібен стерилізатор для манікюрних інструментів

Безпека манікюрних інструментів є запорукою якості нігтьового сервісу салону краси. Стерилізація - обов'язковий етап роботи майстра манікюру, оскільки цей процес допомагає запобігти поширенню інфекцій і грибкових захворювань серед клієнтів.

Звертаючись в салон краси за процедурою манікюру, відвідувач очікує побачити процес стерилізації інструментів перед роботою. Якщо ж майстер проігнорував цей етап або не провела знезараження своїх рук і рук клієнта, він ризикує втратити його довіру. Клієнт має повне право відмовитися від послуг такого фахівця.

Недотримання гігієнічних норм може призвести до серйозних захворювань: від грибкової інфекції до ВІЛ або гепатиту. Відвідувач, який зіткнувся з зараженням внаслідок небажання майстра опустити манікюрні інструменти в стерилізатор, не тільки відмовиться від послуг вашого салону краси в подальшому, але і подасть на вас до суду.

Як працює стерилізатор для манікюрних інструментів

Повний цикл обробки манікюрних інструментів в стерилізаторі проходить в 4 етапи. Кожен з цих кроків проводиться безпосередньо перед процедурою манікюру.

 1. Видалення видимих ​​забруднень. Цю обробку майстер робить самостійно за допомогою води, серветок або спеціальних рідин.
 2. Обробка дезинфікуючим складом. На даному етапі проводиться поверхнева обробка інструментів від вірусів, грибків і інших інфекцій. Для знезараження використовуються велтолен, микоспор, аламінол і інші речовини, які мають схожі властивості.
 3. Повноцінна дезінфекція в стерилізаторі. Сьогодні на ринку можна знайти безліч моделей даних апаратів з різними особливостями, потужністю і швидкістю роботи.
 4. Додаткова обробка. На даному етапі майстер проводить знезараження своїх рук і рук клієнта за допомогою антисептичний складу.

Який стерилізатор для манікюрних інструментів вибрати

Сучасні технології дозволили створити широку лінійку різноманітних стерилізаторів для манікюрних інструментів, кожен з яких має свій дезінфікуючу дію:

 • парові або повітряні;
 • кулькові;
 • ультрафіолетові;
 • гласперленовий;
 • ультразвукові тощо

Також виділяють наступні види:

 • автоклав;
 • сухожарової шафа.

Перед придбанням стерилізатора для манікюрних інструментів необхідно ознайомитися з кожним, щоб зробити правильний вибір.

Кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів представляє собою ємність, наповнену кульками із кварцового скла. Постійний нагрів до температури в 250⁰C дозволяє проводити знезараження швидко. Для повної дезінфекції досить занурити манікюрні інструменти в ємність на 5-15 секунд. Однак така санобробки негативно впливає на пристосування, виконані не з жароміцного матеріалу, що в подальшому потребуватиме їх повної заміни. Крім того, регулярної заміні підлягають і самі кульки. Уже через півроку після покупки такого стерилізатора для манікюрних інструментів вам знадобляться нові кульки замість старих.

Енергоємність такого апарату невелика навіть при постійному підключенні до мережі. Кожен кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів здатний проводити одночасну дезінфекцію відразу декількох комплектів. Згідно з нормами СанПіН один апарат може обслуговувати три робочих місця майстрів манікюру. Одним з найбільш популярних стерилізаторів такого типу є RU-505 від RuNail з металевим контейнером і пластиковим корпусом. Він має невеликий розмір і споживає всього 55 Вт.

Стерилізація манікюрних інструментів в автоклаві досягається шляхом впливу пара з дистильованої води під тиском до 3 атмосфер температурою до 135 ⁰C. Так само, як і попередній стерилізатор, цей апарат економічний у використанні електроенергії і дозволяє проводити одночасну санобробку кількох комплектів швидко. При цьому його вплив на манікюрні інструменти не призводить до поступової втрати їх споживчих якостей.

Сухожарової шафа проводить стерилізацію манікюрних інструментів за допомогою впливу сухого пара, розігрітого до температури 200-260 ⁰C. Процедура дезінфекції в такому стерилізаторі займає від 30 до 120 хвилин в залежності від моделі пристрою.

Дані види стерилізаторів є найпопулярнішими в салонах краси. Вони довели свою ефективність у справі знищення різноманітних інфекцій і грибків, тому їх застосування рекомендується нормами СанПіН.

Як вибрати стерилізатор для манікюрних інструментів: 5 критеріїв

Незважаючи на невеликий вибір технологій знезараження, існує величезна кількість стерилізаторів для манікюрних інструментів, різних не тільки за своїм функціоналом, але і за ціною. Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно визначитися з основними критеріями, які допоможуть знайти апарат, який підходить під ваші завдання.

Критерій 1. Рівень дезінфекції

Найвища якість знезараження показують сухожарові стерилізатори для манікюрних інструментів, завдяки тривалому впливу сухим гарячим повітрям. Не менш ефективними виявляються гласперленовий або кулькові апарати для стерилізації, які також здатні підтримувати високі температури протягом тривалого часу, що дозволяє провести повноцінну дезінфекцію манікюрних інструментів.

Критерій 2. Швидкість обробки

Даний показник є актуальним для салонів краси, де кабінет майстра манікюру має постійну завантаженість. За цим критерієм найбільшу ефективність показує кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів, ціна якого в довгостроковій перспективі виявляється найбільш вигідною в порівнянні з придбанням великої кількості дезинфікуючих пристосувань для кабінету нігтьового сервісу.

Критерій 3. Простота використання

Чим простіше основні етапи стерилізації, тим швидше буде проходити процедура манікюру. За цим показником УФ-стерилізатор для манікюрних інструментів виграє у інших аналогів.

Критерій 4. Можливості обробки

Розмір і кількість оброблюваних за одну процедуру стерилізації манікюрних інструментів - важливий показник для салонів краси з великою відвідуваністю. Цей критерій впливає на кінцевий розмір апарату. Якщо ваше приміщення не відрізняється великою площею, то багатофункціональний, але громіздкий стерилізатор може виявитися не найкращим варіантом.

Критерій 5. Ціна

Вартість стерилізатора для манікюрних інструментів формується на підставі його функціональних особливостей і бренду компанії-виробника. Крім того, магазин, що рекомендує вам конкретну модель, також може зробити свою націнку.

Які особливості має кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів

Кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів являє собою апарат невеликого розміру, всередину якого поміщена колба, виготовлена ​​з жароміцного скла. Вона контактує з нагрівальним елементом, завдяки цьому відбувається підвищення температури знаходяться всередині кварцових кульок.

Кульковий стерилізатор для манікюрних інструментів має кілька відмінностей від інших апаратів подібного типу:

 • маленький розмір і вага;
 • невисока вартість;
 • можливість застосування в салоні краси і вдома;
 • швидкість стерилізації (повна дезінфекція в такому приладі займає всього 25-30 секунд);
 • абсолютна стерильність манікюрних інструментів після обробки;
 • можливість одночасного використання приладу відразу декількома майстрами манікюру;
 • відсутність ризику виникнення іржі на манікюрних інструментах (немає контакту з водою або парою);
 • тривалість використання одного комплекту кульок (до одного року).

Всі ці ознаки допоможуть вам відповісти на питання, який стерилізатор краще для манікюрних інструментів. При цьому повністю відсутній ризик небезпечного впливу на навколишнє середовище або людей, які прийшли зробити манікюр.

Перш ніж почати користуватися обраного апарату в мережу, необхідно ознайомитися з інструкцією до стерилізатора для манікюрних інструментів.

Існують кілька правил, що полегшують вам роботу з цим приладом.

 1. Після підключення приладу до джерела електроживлення необхідно дати йому нагрітися протягом півгодини, і тільки потім занурювати манікюрні інструменти.
 2. Для дезінфекції в стерилізаторі підходять лише металеві предмети.
 3. Перед зануренням в колбу стерилізатора всі інструменти слід насухо витерти.
 4. Не рекомендується тривале перебування манікюрних інструментів в стерилізаторі, так як для повної дезінфекції досить 20-40 секунд.
 5. Для дотримання стерильності обробку інструментів необхідно проводити безпосередньо перед процедурою манікюру (бажано в присутності клієнта).
 6. Слід обов'язково закривати кришку гласперленовий стерилізатора під час роботи, інакше може статися опік.

Кульки стерилізатора для манікюрних інструментів необхідно регулярно міняти, так як з часом вони втрачають свої властивості. Термін їх придатності визначається інтенсивністю використання апарату і становить від шести місяців до одного року. Не можна одночасно застосовувати старі і нові кульки, так як при цьому знижується ефективність дезінфекції. Використаний наповнювач має бути викинутий. Придбати нові кульки можна в спеціалізованих магазинах, що пропонують таку продукцію.

Якщо в стерилізаторі для манікюрних інструментів відсутні кульки, такий прилад категорично заборонено включати. Коли дезінфекція закінчена, необхідно відключити апарат. У перші хвилини після включення і після закінчення роботи чіпати кульки голими руками не можна. Для забезпечення повітрообміну всередині приладу не рекомендується накривати його тканиною або серветкою. Обробку можуть проходити тільки металеві манікюрні інструменти, які заборонено залишати всередині колби довше, ніж на 40 секунд. Перетримка може привести до втрати їх якостей.

Арніка. Зручний простий облік всього необхідного. спробувати безкоштовно

Як правильно використовувати гласперленовий стерилізатор для манікюрних інструментів

Не менш популярними і ефективними є гласперленовий стерилізатори для манікюрних інструментів, купити які можна в спеціалізованому магазині. Вони досить прості у використанні. Сам пристрій має схожий з кульковими стерилізаторами принцип роботи. Чи не відрізняються вони і за своєю конструкцією. Єдино відмінність - в ємність приладу особливі кульки, які з гласперлена, які нагріваючись до температури понад 100 ⁰C, забезпечують манікюрним інструментів потрібний знезаражуючий ефект. Для стерилізації підходять предмети маленького і середнього розміру (ножиці, пінцети, бори, голки, пилки, скальпелі, фрези, зонди).

Включення гласперленовий (або кварцового) стерилізатора для манікюрних інструментів і процес знезараження складаються з декількох нескладних етапів. Порушення технології може привести до поломки апарату.

Етап 1. Засипте в колбу спеціальні кварцові кульки і увімкніть пристрій. Кришку тримайте закритою.

Етап 2. Через 30 хвилин після включення (або після того, як лампочка-ідентифікатор нагріву згасне) відкрийте кришку і занурте манікюрні інструменти в колбу з кульками. Процес дезінфекції займає від 10 до 30 секунд.

Етап 3. Після закінчення стерилізації одного комплекту в колбу можна занурити інші інструменти, оскільки кульки остигають дуже повільно.

Правила експлуатації гласперленовий стерилізатора для манікюрних інструментів

 1. Піддавати стерилізації можна тільки металеві інструменти, які були попередньо ретельно висушені.
 2. Тривалість перебування предметів в апараті не повинна перевищувати 40 секунд.
 3. Теплопровідність кварцових кульок знижується з часом, тому слід регулярно проводити їх заміну (не рідше одного разу на рік).
 4. Для збереження максимальної стерильності манікюрних інструментів обробка повинна проводитися безпосередньо перед використанням.
 5. Кришка приладу завжди закрита і відкривається тільки при необхідності, в іншому випадку недотримання цього правила може призвести до випадкових опіків.

Переваги використання гласперленовий стерилізатора для манікюрних інструментів

 1. Знезараження в такому приладі не пошкоджує манікюрні інструменти.
 2. Стерилізатор відрізняється невеликим розміром і малим енергоспоживанням.
 3. Тривалість процедури стерилізації складає від 10 до 20 секунд.
 4. Повільне охолодження кульок після виключення приладу дозволяє провести ще одну стерилізацію.

Однак висока ціна гласперленовий стерилізатора для манікюрних інструментів є його істотним недоліком. Проте, зручність, простота використання і якість дезінфекції роблять такий прилад підходить як для домашнього використання, так і для роботи на підприємствах б'юті-індустрії.

Ультрафіолетовий стерилізатор для манікюрних інструментів і його особливості

Цей стерилізатор для манікюрних інструментів складно назвати найефективнішим, оскільки стійкі до УФ-променів віруси гепатиту і ВІЛ не видаляються в процесі санобробки цим приладом. Тому його краще всього використовувати в якості боксу для зберігання оброблених і висушених манікюрних інструментів. Такий спосіб знезараження також допомагає видалити іржу. Для обробки в ультразвуковому стерилізаторі для манікюрних інструментів підходять як маленькі (фрези), так і великі (щипчики) предмети.

Незважаючи на це, УФ-стерилізатор для манікюрних інструментів має кілька безперечних достоїнств.

 1. Ціна такого приладу невелика, що робить його ідеальним варіантом, як для салонного, так і для домашнього використання.
 2. Під час роботи стерилізатора ймовірність отримати опік повністю виключена, так як тут відсутні деталі, що випромінюють високу температуру.
 3. При обробці в ультрафіолетовому стерилізаторі манікюрні інструменти не отримують мікропошкодження.
 4. Простота використання.
 5. Дезінфекції можна піддавати не тільки металеві, але також пластикові, скляні або дерев'яні інструменти.

Серед недоліків УФ-стерилізатора для манікюрних інструментів можна відзначити:

 1. Тривалість обробки одного комплекту манікюрних інструментів - від 30 до 40 хвилин.
 2. Знезараженню піддаються тільки ті поверхні, на які падає ультрафіолетове випромінювання. Для повноцінної стерилізації необхідно перевернути інструменти кілька разів.
 3. Ультрафіолетовий стерилізатор не знищує збудників ВІЛ і гепатиту.

Однак простота використання і відсутність ризику побутових травм при роботі роблять УФ-стерилізатор ідеальним варіантом, що підтверджує його вибір безліччю покупців.

Базові правила: як користуватися стерилізатором для манікюрних інструментів

Періодично виникає питання чистки стерилізатора для манікюрних інструментів. Тут необхідно враховувати певні нюанси, якими кожен з них має. Проте, існує кілька загальних правил, що полегшують процедуру догляду:

 1. Чистка приладнати винна проводитись лишь тоді, коли стерилізатор відключеній від джерела електроживлення и Повністю охолов.
 2. После Закінчення процедури догляд рекомендується почекаті Деяк годину и не включать апарат.
 3. Чистка винна буті регулярно.
 4. Догляд необхідній только корпусу стерілізатора для манікюрніх ІНСТРУМЕНТІВ.
 5. Если во время чищення всередину приладнати попала рідина або засіб для чищення, рекомендується звернути в сервісний центр и не включать стерилізатор до тих пір, поки проблема залішаеться.
 6. Для миття приладнати НЕ підходять абразівні засоби, а такоже Рідини, что ма ють в своєму складі агресівні реагенти. Ідеальнім варіантом є СПЕЦІАЛЬНІ м'які засоби, розчінені у воде. При чіщенні Унікал использование ганчірок, что залішають волокна. После вісіхання приладнав и Подальшого включення ЦІ частинки могут спалахнуті від нагрівання.
 7. Коли мийка стерілізатора для манікюрніх ІНСТРУМЕНТІВ закінчена, використову суху чисту тканини, щоб ВИДАЛИТИ Залишки волога з усіх поверхонь и панелей приладнати.
 8. Щоб избежать неправільної ЕКСПЛУАТАЦІЇ апарату зберігайте інструкцію поруч з ним.

Кращі стерілізаторі для манікюрніх ІНСТРУМЕНТІВ: ТОП-8

Коли виникає необхідність в придбанні апарату для дезінфекції манікюрних інструментів, в першу чергу потрібно звертати увагу на особливості кожного виду. Будь-стерилізатор має як достоїнствами, так і недоліками, вибір за вами. Якщо фінансові можливості дозволяють не звертати уваги на недорогі стерилізатори для манікюрних інструментів, ви можете вибрати апарат, який ідеально підійде саме для цілей і завдань вашого кабінету нігтьового сервісу.

Однак такий варіант підходить далеко не всім. Невеликі салони краси, а також майстри манікюру, що працюють на виїзді або вдома, прагнуть купити стерилізатор для манікюрних інструментів недорого, адже він володіє скромними розмірами і оптимальним набором функцій.

Кульковий стерилізатор TNL

Цей китайський стерилізатор відрізняється компактними розмірами і невеликою ціною. Середня вартість такого приладу складає близько 1500 рублів. Швидкий нагрів, невеликі габарити і мала енергоємність роблять даний стерилізатор для манікюрних інструментів відмінним варіантом для домашнього застосування. Однак нерідко його можна зустріти і в кабінеті нігтьового сервісу в салоні краси. Максимальна температура нагріву гласперленовий кульок складає 240 градусів, що дозволяє проводити якісну дезінфекцію.

Irisk

Irisk

Цей стерилізатор для манікюрних інструментів також має невеликий розмір, зберігаючи при цьому відмінний функціонал. Вартість приладу знаходиться в середньому діапазоні (в інтернет-магазинах його можна знайти за ціною від 3500 рублів). Такий стерилізатор має цілу низку безперечних достоїнств, що робить його одним з лідерів в своєму класі. Максимальна температура нагріву кульок складає 240 градусів.

Tau Quartz 500

Цей стерилізатор італійського виробництва відноситься до класу приладів середньої цінової категорії. Вартість його висока (від 10000 рублів і вище), однак безсумнівним гідністю є універсальність. Для дезінфекції в такому стерилізаторі підходять як манікюрні інструменти, так і обладнання стоматологічного, косметологічного або хірургічного кабінету. Максимальна температура нагріву становить 230 градусів.

Ultratech SD-780

Ultratech SD-780

Російський гласперленовий стерилізатор відноситься до середньої цінової і функціональної категорії. Вартість такого приладу починається від 5500 рублів. Однак високу якість і універсальність роблять його прекрасним варіантом для знезараження манікюрних інструментів, а також іншого косметологічного обладнання. Усередині стерилізатора знаходиться ємність великого об'єму з стійкою до високих температур кераміки. Максимальна температура нагріву становить 300 градусів. Стерилізатор оснащений функцією підтримки постійної температури протягом дня.

Ультразвукова мийка VGT-2000

Ця ультразвукова мийка китайського виробництва має цілу низку характеристик, які дозволяють віднести її до одним з кращих стерилізаторів в своєму ціновому сегменті. Вартість приладу складає від 3500 рублів і вище. Ультразвукова дезінфекція підходить для манікюрних інструментів, виготовлених з самих різних матеріалів. Область застосування такого стерилізатора не обмежена тільки кабінетом нігтьового сервісу. Його можна використовувати для дезінфекції косметологічного і медичного устаткування, а також для чищення ювелірних прикрас. Місткий внутрішній бак підходить як для маленьких, так і для великих інструментів.

Ультразвуковий Donfeel HB-382

Ультразвуковий Donfeel HB-382

Цей ультразвуковий стерилізатор китайського виробництва підходить як для салонного, так і для домашнього використання, що підтверджується його невисокою ціною (вiд 3800 рублів) і хорошими технічними характеристиками. Велика ємність об'ємом 750 мілілітрів дозволяє проводити очистку манікюрних інструментів будь-якого розміру. Завдяки невеликим габаритам і стильному оформленню, цей стерилізатор буде справжньою окрасою будь-якого манікюрного салону.

Стерилізатор ультрафіолетовий Germix, двокамерний

Ультрафіолетовий стерилізатор для манікюрних інструментів китайського виробництва володіє двома камерами, в яких можна проводити обробку великої кількості комплектів. Час дезінфекції предметів з кожного боку становить 15-20 хвилин. Середня ціна приладу - близько 6000 рублів. Його технічні характеристики, а також безпеку (відсутній ризик отримання опіків) забезпечують йому хорошу репутацію в своєму сегменті.

Ультрафіолетовий манікюрний стерилізатор Germix CB-1002

Цей апарат має схожі з попереднім технічні характеристики. Відмінності полягають в кількості відсіків для дезінфекції (у даного приладу він один) і в ціні. Купити УФ-стерилізатор для манікюрних інструментів такого типу можна від 2500 рублів. Невеликі розміри і малу вагу роблять його відмінним варіантом для скромного салону краси або для домашнього (виїзного) використання. Тривалість обробки одного боку манікюрних інструментів складає 15 хвилин.

Тривалість обробки одного боку манікюрних інструментів складає 15 хвилин