Вибір взуття для походів в зимову пору року - Інший дорогий

  1. Похід в зимовий ліс
  2. Взуття для зимової гірської місцевості
  3. Пересічений зимовий маршрут

Взуття для будь-якого мандрівника є основним елементом екіпіровки, про якого залежить якщо не все, то майже все. Зимовий же період пред'являє до взуття додаткові вимоги, без виконання яких, майбутній похід може бути зіпсований і достроково завершений. У зимовий період ноги відчувають дуже серйозні додаткові навантаження, які можна істотно знизити, правильно підібравши зимове взуття. Взуття для будь-якого мандрівника є основним елементом екіпіровки, про якого залежить якщо не все, то майже все

Тепла зимове взуття

Крім якості самого взуття, необхідно розуміти і правильно оцінювати умови, в яких буде проходити похід або перехід. Будь-яка траса, що проходить по зимовому лісі, зажадають від туриста не тільки теплою і добре зшитою взуття. Ключовим буде поєднання теплоти з непромокальністю і вагою такому взутті. З іншого боку гірська місцевість і пересічений ландшафт, в меншій мірі прив'язані до водонепроникності взуття, але висувають підвищені вимоги до її міцності і захисту ніг від гострих кутів і осколків породи і каменів.

Похід в зимовий ліс

Залежно від тривалості походу, лісова взуття може бути підібрана з різних варіантів болотних утеплених чобіт, або більш серйозною мисливської взуття, з додатковим утепленням. Зрозуміло, що навіть дуже активна прогулянка тривалістю до одного дня, вимагає щодо теплого взуття, яка може бути посилена прогумованими вставками для вологостійкості. При виборі взуття для походу в ліс на 1-2 дня, підходити до вибору коштує набагато обачніше. Основна вимога крім теплоти і вологостійкості, в цьому випадку, буде ще й універсальність, і можливість швидкого сушіння. Щодо швидкої сушки, це, звичайно, варіант, якщо провалюєтесь в глибоке болото, але тут вже крім хорошого багаття мало що допоможе обсохнути. В іншому міцні чоботи, в ідеалі прогумовані шкіряні, з флісового вставками або онучами, стануть ідеальним варіантом.

В іншому міцні чоботи, в ідеалі прогумовані шкіряні, з флісового вставками або онучами, стануть ідеальним варіантом

Чоботи для зимових походів

Для більш тривалого перебування в зимовому лісі, простий підбір однієї пари чобіт не підійде. У спорядження необхідно буде включити додатково, теплі і м'які черевики або, при сильних морозах, валянки. Таке взуття дозволить розслабити ноги після переходу на стоянці і уникнути зайвих набряків і натирання. З ключових гравців на ринку чобіт спеціалізуються на взуття для подібних умов, можна виділити Meindl і, в меншій мірі, Salomon. З точки зору бюджетних варіантів будь-які міцні чоботи болотного типу з додатковим утепленням. Більш того такі чоботи, часто більш практичні в наших лісах, які навіть в сильні морози рясніють розмивами і промерзає болотами.

черевики Meindl

Взуття для зимової гірської місцевості

Залежно від маршруту взуття для гірського переходу дуже сильно розрізняється. Для більш-менш серйозного маршруту трекінгові черевики вже не підійдуть, але і альпіністські черевики ще будуть зайві. Особливо через надмірної ваги. Черевики для важкого трекінгу, будуть відрізнятися від зовсім легких моделей більш щільною і незламної підошвою, часто з наявністю заднього кріплення під кішки. Крім цього таке взуття буде посилена товщим матеріалів верху черевика і утепленням внутрішнього шару. Таке взуття в основному буде корисна у гірських туристів, які здійснюють, часті вилазки, без тривалого перебування на стоянках і не включають в свій маршрут, занадто складні технічно сходження на гори. Серед найбільш зарекомендували марок такому взутті, вже згадуваний Salomon і Asolo.

Серед найбільш зарекомендували марок такому взутті, вже згадуваний Salomon і Asolo

Водостійка взуття Asolo

Багатошарова підошва, ранти вже і спереду і ззаду, сталеві кріплення, це вже ознаки самого серйозного спорядження для альпінізму. Взуття такого класу дозволить спланувати найскладніші маршрути і не турбується за збереження ніг. Як правило, такі черевики мають дуже серйозно утеплення і системи від проникнення снігу. Також зовнішня обшивка черевик передбачає достатню вентиляцію що не дає відволожуватися нозі. Таке взуття слабо призначена для пересування по рівній місцевості і не підійде для походу по пересіченому маршруту. Як і в іншій взуття, окремо варто приділити увагу носків, які повинні бути гігроскопічна на всьому маршруті і зберегти ногу сухою. LA SPORTIVA і Salmon в цьому класі взуття далеко попереду своїх конкурентів, правда і досить дорогі.

Взуття La Sportiva

Пересічений зимовий маршрут

У таких переходах, які передбачають різний мінливий ландшафт, найбільш себе зарекомендували черевики для легкого трекінгу. Це взуття ще не остаточно в своїй еволюції втратила можливість використання на горизонтальних поверхнях, тому буде вдалим вибором у даному випадку. При цьому маючи вже серйозний трекинговий клас, забезпечить не тільки тепло ногам і захист на різних схилах, але і захистить ноги від ударів і ударів, жорстко фіксуючи голеностоп, що не дасть вивихнути ногу. Тут уже поза конкуренцією все той же Salomon, різноманітність легкому взутті якого задовольнить будь-які запити.

Тут уже поза конкуренцією все той же Salomon, різноманітність легкому взутті якого задовольнить будь-які запити

Зимові трекінгові черевики

Будь-який з варіантів походу в зимовий час вимагає дуже ретельного опрацювання і маршруту, і спорядження. Це ж повною мірою відноситься і до взуття, від вибору якої залежатиме половина успіху походу і його якість.