Склокераміка або загартоване скло для газової плити?

  1. Що міцніше?
  2. Переваги та недоліки склокераміки
  3. Плюси і мінуси загартованого скла

Вибираючи газову плиту типу «газ на склі», часто виникає питання визначення кращої поверхні: склокераміки або загартованого скла. Зовні виглядають ці дві поверхні дуже схоже один на одного. Втім, є деякі відмінності. Про них ми і поговоримо.

Про них ми і поговоримо

Що міцніше?

В електричних варильних панелях і плитах не використовують гартоване скло. Причина проста: в таких плитах нагрівання піддається безпосередньо саме скло, а максимальна температура, яку це скло може витримати, нижче максимального нагріву, що забезпечується електричними конфорками. Склокераміка витримує температуру в 2 рази вищу у порівнянні зі звичайним загартованим склом. Це приблизно 750 градусів.

Це перше і важлива перевага склокераміки проти загартованого скла. Однак в практиці застосування на газовій плиті ця перевага зникає, тому що тут нагріванню піддається не скло або кераміка, а безпосередньо конфорка. Конфорка розташовується над поверхнею, тому і склокераміка, і загартоване скло легко витримують температуру.

У плані механічної міцності обидва матеріали близькі один до одного, хоча склокераміка трохи перевершує конкурента. Розбити можна і загартоване скло, і стеклокерамическую поверхню. Однак склокераміка розбивається як звичайне скло - на шматочки. Загартоване скло тріскається (на подобі вікон автомобіля).

Переваги та недоліки склокераміки

Склокераміка трохи міцніше загартованого скла. Вона менш сприйнятлива до перепадів високих температур і відрізняється високою термостійкістю. Це плюси.

Мінуси теж є: точкові удари для неї дуже болючі. При недбалості роботи зі склокерамічною поверхнею на ній виникають подряпини. Бажано використовувати дорогий посуд з ідеально рівним дном, інакше видно подряпини, і від цього сильно страждає зовнішній вигляд. Наостанок - склокераміка дорога, і газова плита з такою поверхнею буде коштувати відчутно дорожче в порівнянні з плитою з такими ж характеристиками, але з поверхнею із загартованого скла.

Плюси і мінуси загартованого скла

Висока термостійкість тут теж присутній, але, як ми вже говорили вище, за цим показником виграє склокераміка. Цей матеріал гнучкий, він відрізняється ударною міцністю і менш схильний до точкових ударів. Якщо вже скло і розбивається, то воно покривається сіткою тріщин (павутиною), а не розлітається на небезпечні осколки. І ще - воно коштує дешевше. Все це плюси.

Недоліки: кромки перед різними ушкодженнями дуже слабкі. До того ж, таке скло не можна різати або піддавати будь-яким іншим механічним операціями.

Висновок: якщо говорити про вибір між склокерамікою і загартованим склом для газової плити, то перевагу варто віддати саме загартованому склу. Воно коштує дешевше, зовні практично не відрізняється від склокераміки, а його механічних властивостей цілком достатнього для повноцінної роботи з газовою плитою.


Будь ласка, оцініть цю статтю:

Будь ласка, оцініть цю статтю:

Що міцніше?
Що міцніше?