Коміри - основні види і оригінальні моделі

  1. Основні типи комірів
  2. різновиди комірів

Фасон будь-якого швейного або в'язаного виробу визначається особливостями крою і зовнішнім виглядом основних деталей.

Якщо мова йде про блузах, топах, сукнях або верхньому одязі, особлива увага приділяється коміра, адже комір розташовується в безпосередній близькості до вашої особи і відразу впадає в очі співрозмовнику.

За якими ознаками класифікують коміри і як називаються окремі моделі цієї деталі, розповість наша стаття і добірка фото.

Основні типи комірів

Комір - це деталь одягу, яка знаходиться біля основи шиї людини. Комір може повністю закривати шию, закривати частково або зовсім залишати шию відкритою, розташовуючись на грудях, плечах, спині.

Як і рукава, коміри можуть бути суцільнокроєними або втачними. Цельнокроений комір є частиною спинки і / або переду вироби, а втачной розкроюється і пришивається окремо.

Якщо комір розташовується вертикально, тобто «варто», його називають коміром-стійкою. Такий комір часто зустрічається в пальто і куртках, трикотажних виробах і светрах, але може прикрашати і сукні.

Інші види комірів теж можуть мати стійку. Ділянка коміра, розташований вертикально і прилеглий до шиї, називають стійкою коміра.

Наступний тип коміра - відкладний. Плосколежащій відкладний комір не має вертикальних ділянок і розташовується на спині, грудях і плечах. Ці комірці характерні для блуз, топів і суконь з тонких тканин, а також для піджаків, плащів та інших виробів з лацканами.

Ці комірці характерні для блуз, топів і суконь з тонких тканин, а також для піджаків, плащів та інших виробів з лацканами

Сьогодні відкладним плосколежащіе комірці використовують як самостійний аксесуар, який доповнює одяг без коміра з круглим вирізом і може прикрашати повністю відкриту зону декольте.

Гібрид коміра-стійки і отложного коміра називають стоячи-відкладним. Це найбільш складна категорія комірів, найяскравіший представник - звичайна сорочка. Такий комір має і стійку, і відкладним частина, що іменується відльотом.

різновиди комірів

Пітер Пен. Це отложной плосколежащій невеликий комір із закругленими краями. Сьогодні такий акуратний комірець зустрічається на сукнях, блузах, топах, а також на пальто. Популярністю користуються накладні комірці Пітер Пен, за допомогою яких можна прикрасити і видозмінити будь-яке вбрання.

Сорочковий класичний. Це стояче-відкладний комір, який використовується при пошитті жіночих і чоловічих сорочок, його краю часто гострі. Подовжені краю такого коміра можуть кріпитися до половинкам переду вироби за допомогою гудзиків і кнопок.

Матроський або гюйс. Цей широкий відкладний комір на спині має форму прямокутника, а спереду утворює трикутний виріз. Блуза, сорочка, плаття або навіть майка з матроських коміром - відмінний наряд для образу в морському стилі .

Мандарин. Це невеликий комір-стійка, краї якого розходяться під підборіддям. Краї можуть бути як гострими, так і закругленими. Найчастіше такий комір зустрічається в жіночих нарядах в східному стилі.

Жабо. Це відкладний комір, який представляє собою великі складки тканини, які йдуть від горловини до середини грудей. Такий тип невідкладних комірів використовують при пошитті блуз, а також суконь в стилі ретро .

Такий тип невідкладних комірів використовують при пошитті блуз, а також суконь   в стилі ретро

Аскот. Це комір-стійка у вигляді довгої стрічки, краї якої зав'язуються під підборіддям найрізноманітнішими способами. Комір можна оформити як краватка або бант.

Шаль. Комір-шаль - це відкладний комір, ширина якого зменшується від потиличної частини до країв і сходить нанівець, утворюючи на грудях трикутний виріз. Таким коміром прикрашають піджаки і пальто, дуже мило виглядає вузький комір-шаль на плаття з вирізом «Анжеліка».

Гольф. Це подвійний комір-стійка, який відвертається вниз. Зручний і практичний вибір для светрів і трикотажних топів, зустрічається і на верхньому одязі, наприклад, на пуховиках.

Берта. Це широкий відкладний комір, повністю приховує плечі і зону декольте. Найчастіше це знімна деталь, яка шиється з ажурних тканин і надівається поверх сукні з корсетним вирізом.

Найчастіше це знімна деталь, яка шиється з ажурних тканин і надівається поверх сукні з корсетним вирізом

Пелерина. Цей комір схожий на попередній, але він не суцільний, а з закругленими краями на грудях. Можна назвати його різновидом коміра Пітер Пен.

Кадет. Комір-стійка на блискавки, який, розстібаючи, перетворюється в отложной. Часто зустрічається в олімпійках і спортивних куртках, іноді в светрах.

Воронка або труба. Це комір-стійка, яка не облягає шию. Зустрічається такий тип коміра в светрах і кофтах грубої в'язки, в пальто і деяких моделях курток.

Стюарт. Це один з різновидів стійок, верхня частина такого коміра оформлена мереживом.

Це один з різновидів стійок, верхня частина такого коміра оформлена мереживом

Хомут. Комір-стійка, який насправді не варто, а лягає м'якими складками на груди і плечі. Комір-хомут красиво виглядає на блузі, топі, плаття або тонкому светрі.

Медічі або раф. Віялоподібний комір, який носили в 16 столітті. Це широкий щільний комір, спрямований від основи шиї вгору і від імені.

Кожен з описаних типів коміра має масу варіацій в залежності від ширини і матеріалу виготовлення. Але, знаючи основні види цієї деталі, орієнтуватися в світі моди набагато простіше.