Як вибрати рюкзак - Студвей

 1. Туристичний рюкзак
 2. Рюкзаки для велопоходів
 3. міські рюкзаки

Рюкзак - річ універсальна. Він може бути розміром з косметичку, а може - таким, що ви самі туди влізете. Відмітна риса рюкзака - начебто ви і несете вантаж, але руки-то залишаються вільними!

Вибір рюкзака залежить від мети, для якої він необхідний. Для похідних рюкзаків одні критерії, для міських - інші. Що дійсно об'єднує, так це обсяг, вимірюваний в літрах. Втім, не розраховуйте, що зможете скласти в рюкзак що відповідає об'єму кількість рідини! ..


Туристичний рюкзак

Обсяг. Тут все залежить від наступних факторів:

 • вид туризму,
 • статева приналежність,
 • вік носія,
 • фізична підготовка.

Для походів вихідного дня досить найпростішого рюкзака на 30-50 літрів.

У більш тривалих походах для дітей 10-13 років обсяг рюкзака не повинен перевищувати 50 літрів, 14-17 років - до 80 літрів, для туристів від 18 і старше представимо градацію у вигляді таблиці:

Вид туризму Обсяг рюкзака Чоловіки Жінки Пішохідний 80-130 літрів 65-80 літрів Гірський 100-110 літрів 65-80 літрів Водний Від 130 літрів 80-100 літрів Лижний Від 130 літрів 80-100 літрів

Конструкція. За цим критерієм похідні рюкзаки можна поділити на види:

 • Рюкзак станковий. З жорсткою рамою, на яку кріпиться мішок, тобто та сама ганчіркова частина рюкзака, в яку ми складаємо всі необхідні в поході пожитки. Такі рюкзаки використовуються в тривалих експедиціях. Мішок рюкзака знімається і, в разі необхідності, до рами можна прикріпити будь-який інший вантаж. Варіант не зовсім туристичний.
 • Рюкзак м'який. По суті, той самий, згаданий вище, мішок. За допомогою підвіски він (тобто частини рюкзака, яка знаходиться в безпосередньому контакті з тілом - лямки, пояс, поперекові і спинні опори) «кріпиться» до плечей. Плюси цього рюкзака - він легкий, а в порожньому вигляді його можна і зовсім скрутити, щоб займав менше місця. Головний недолік - речі потрібно ретельно укладати, інакше форма під час шкарпетки буде деформуватися, доставить додатковий дискомфорт. Хоча м'який рюкзак можна зробити «жорстким» якщо всередину попід стінами поставити каремат, а вже в нього укладати речі.
 • Рюкзак каркасний. По суті, вдосконалена модель станкового рюкзака. В цьому випадку рама, або жорсткий каркас, вшита в спинку рюкзака. Тобто мішок не знімається з каркаса, проте рюкзак тримає форму - речі можна складати практично як завгодно. Але, за рахунок наявності жорсткої деталі, рюкзак кілька важче, ніж м'який.

Але, за рахунок наявності жорсткої деталі, рюкзак кілька важче, ніж м'який

Матеріал. Найбільш поширені матеріали, з яких шиють рюкзаки - Cordura та Oxford, в основі яких синтетичні матеріали - капрон і лавсан (нейлон і поліестер).

Рюкзак повинен в міру водонепроникним: вода в будь-якому випадку знайде собі лазівку всередину, а рюкзак, що не промокає, буде сохнути вічність. Краще обзавестися гермчехлом, який відмінно захистить ваш рюкзак під час дощу. До того ж, набагато простіше сушити один чохол, ніж все, що несли на плечах.

«Примочки». Є кілька «прибамбасів», які явно не завадять:

1) Вантажний пояс. Дозволяє перенести до 50-60% ваги рюкзака на стегна; фіксує рюкзак на спині, не даючи йому розгойдуватися. Він повинен бути широким, з надійною застібкою, яку в екстреному випадку можна буде швидко розстебнути.

2) Кишені. Їх повинно бути ні багато і ні мало, а саме стільки, скільки необхідно. Коли мало - нікуди розіпхати дрібниці, які завжди повинні бути під рукою. Коли багато - можна один з них не застебнути і щось втратити. Оптимально, якщо в рюкзаку є пара кишень спереду, пара - з боків і пара внутрішніх кишень: для документів, квитків, грошей.

3) Зовнішні підвіски. Якщо потрібно буде кудись підвішувати льодоруб, кішки, казанок, що сушаться кеди, то зовнішні підвіски явно знадобляться!


Реклама

Рюкзаки для велопоходів

Тут все також залежить від складності та тривалості походу. У велопоходах використовуються рюкзаки- «штани», які кріпляться до велосипеда ззаду і звисають по обидві сторони від заднього колеса.

Для початкових категорій складності рекомендований обсяг рюкзака - 75 літрів, для більш складних походів - до 100 літрів.

Не забувайте перевірити, чи є на рюкзаку нашивки з тканини зі светоотражающим покриттям.


міські рюкзаки

Цей вибір залежить від функціональних вимог, що пред'являються до рюкзака. Іншими словами, при виборі рюкзака варто відповісти собі на питання: «Навіщо він мені потрібен?» І «Що я планую в ньому носити?».

Так, міський рюкзак цілком може стати рюкзаком для походу вихідного дня. Доречно буде і відвести душу: дозволити собі необмежену кількість кишень для ключів, мобільного, блокнотів, ручок, навушників, плеєра і т.д.

Основні критерії, якими варто керуватися при виборі міського рюкзака:

 • Зовнішній вигляд. Само собою, він повинен подобатися!
 • Зручність. Носіння повного рюкзака не повинно доставляти дискомфорт.
 • Місткість. Вміщуватися має все, що ви плануєте в ньому носити - і папка з документами, і ноутбук, і тепла кофта на вечір.

Оцінити зручність будь-якого рюкзака (крім рюкзака- «штанів») ви зможете тільки коли наповніть його необхідними речами і надягнете на себе. Тому пам'ятайте: все лямки, кріплення і пояса повинні бути регульованої довжини.

Фото: platma.org, goodwp.com.

Помилка в тексті? Віділі ее, натісні Shift + Enter або клікні тут .

Іншими словами, при виборі рюкзака варто відповісти собі на питання: «Навіщо він мені потрібен?
» І «Що я планую в ньому носити?
Помилка в тексті?