Ловля щуки - кращі способи і методи як зловити

Одним з найпопулярніших видів риб у рибалок є щука Одним з найпопулярніших видів риб у рибалок є щука. Про неї складали легенди, билинні розповіді і навіть казки. Велика кількість виняткових якостей, таких, як хитрість, енергійність, блискавичну швидкість в ривках, непередбачуваність в повітряних кульбіти, фізична міць і, звичайно ж, хороший апетит, робить цю шахрайку номером один для рибалок. А оскільки популярність велика, то не варто й дивуватися такій різноманітності видів лову.

Дана рубрика допоможе зловити щуку самими різними способами, і вона постійно оновлюється. Також, в самому низу сторінки для новачків підготовлено перелік поширених способів лову для ознайомлення. Детальніше читайте в окремих випусках.


Детальніше читайте в окремих випусках

Найпопулярніший і захоплюючий спосіб лову хижака - спінінг. Найбільш підходящим часом року для лову даної снастю є осінь - період активного «жора», а й в інші пори року щуку можна ловити досить успішно.

На водоймі необхідно знайти перекати, вири, корчі, зарості рослинності - улюблені місця проживання щуки, там, де їй зручно чекати свою здобич.

В якості приманок відмінно підійдуть воблери, блешні, джиг і т.д. Завдяки джигу можна швидко досліджувати водойма, млявою твічінговой проводкою воблера Міно - роздратувати саму пасивну щучку.

Приманка підбирається в залежності від переваги хижака. Для використання блешень найкраще підійде осінньо весняний період. Приманку прив'язують через поводок (магазинний або власного виробництва, довжиною близько 10 см), з одного боку, традиційно ставиться вертлюжок, а з іншого - карабін (за допомогою якого дуже зручно і швидко змінюються приманки). Ловити зубасту хижачку без металевого або будь-якого іншого повідця вкрай не рекомендується.

Особливою популярністю серед рибалка   користується поппер Особливою популярністю серед рибалка користується поппер . Дана приманка буває плаваюча (тоне) і дрібна (велика). Плаваючий Поппер відмінно підходить для зарослого мілководдя. Для лову з дна необхідний потопаючий поппер, що забезпечує хороший кидок. Розмір приманки залежить від очікуваного улову. При виборі також необхідно пам'ятати і про колірних перевагах щуки. Ловля поппером грунтується на проведенні з ритмічними ривками, викликають звук «чпок» від приманки. Багато рибалки виготовляють Попера самостійно, про один із способів виготовлення ви можете дізнатися в статті « Попер своїми руками «.

Дуже цікавим способом лову щуки є джеркинг Дуже цікавим способом лову щуки є джеркинг. «Джерк-бейт» являє собою пластикову (або дерев'яну) приманку за формою нагадує справжню рибу з огрузкой всередині. Дана приманка відмінно справляється на глибині від 40 см до 6 м. Найкращими місцями для лову щуки на джерк є озера і водосховища - водойми, які мають мілководні затоки, острови, гряди, де можна виявити великих особин хижака.

Під час риболовлі на джерк-бейт необхідно не стояти на одному місці, а намагатися обловить якомога більший простір. Відмінними місцем є межа між рослинністю і чистою водою, яке щука використовує для засідки. За допомогою даної приманки можна полювати за хижаком з травня і до тих пір, поки водоймище не покриється льодом.

Залежно від погоди застосовуються різні джерк-бейти:

  • в травні краще підійде агресивна проводка;
  • в спеку (влітку) краще приманки нейтральної плавучості;
  • похолодання (осінь) - тонуть джерк-бейти.

Тактика лову проста: вудилище необхідно тримати в горизонтальному положенні і, за допомогою бічних підтяжок, короткими ривками підтягувати приманку по 2 м. Джерк зупинити на натягнутій волосіні і почекати повне його занурення (секунд 5), далі повторювати заново.