Магніти неодимові - супермагнітами як їх роблять

Предмет або матеріал який володіє магнітним полем називається магнітом. Існує кілька різновидів наприклад це електромагніт у нього магнітне поле створюється завдяки силі струму який протікає через мідні котушки і створює магнітну індукцію або магнітне поле на кінцях сердечника. Без електроживлення такий магніт працювати не буде і магнітне поле зникне. Постійний магніт має свій магнітним полем НЕ споживаючи сторонньої енергії вигляді електрики, виготовлений магніт з феромагнітних матеріалів які зберігають залишкову намагніченість тривалий період часу.

Постійний магніт має свій магнітним полем НЕ споживаючи сторонньої енергії вигляді електрики, виготовлений магніт з феромагнітних матеріалів які зберігають залишкову намагніченість тривалий період часу

Виготовляють постійні магніти з різних феромагнетиків найпростіші і поширені магніти це ферритові вони мають чорний колір і низьку собівартість. Нове покоління постійних магнітів з'явилося до кінця 20 століття це супермагнітами рідкоземельні в їх складі використовуються рідкоземельні елементи такі як Nd-неодим, Sm-самарій, Co-кобальт та інші. Такі магніти не дивлячись на свою високу вартість набули широкого поширення завдяки своїм властивостям. Наприклад постійний магніт на основі неодиму ( магніт неодимовий ) Володіє індукцією або магнітної силою в 10 разів більше ніж магніт феритовий і стійкістю до розмагнічування ~ 2% за 10 років це значить що за 100 років використання магніту він втратить всього 20% своєї сили !!! Самий популярні рідкоземельні магніти це неодимові, технологія виробництва складна виготовляються вони шляхом спікання сплаву NdFeB у вакуумній печі при температурі 1200 градусів і покриваються антикорозійним покриттям (Ni-Cu-Ni) сріблення кольору. Отримані магніти можуть мати магнітну індукцію до 330 кДж / м. Сила неодімових магнітів перевищує власну масу в сотню разів, наприклад магніт неодимовий вагою в 1 кг може мати силу на відрив 150 кг. Такий же магніт з фериту буде в 10 разів слабкіше. Магніти неодимові за рахунок своїх малих розмірів, великий магнітної силі і стійкістю до розмагнічування стали застосовуватися у військовій і високої технології різних галузях таких як комп'ютерна техніка, медицина, точні вимірювальні прилади, вітрогенератори, мобільні телефони, сепаратори, акустика і інші - ось далеко не повний список застосування постійних магнітів.

Більш детально ознайомитися з неодимовими магнітами можна на сайті http://megamag.in.ua