Доставка в інтернет-магазині: як вибрати спосіб і розрахувати вартість

 1. Вибір способу доставки
 2. пошта Росії
 3. Кур'єрська доставка
 4. самовивіз
 5. Розрахунок вартості доставки
 6. Використовуйте тарифи служби доставки
 7. Зробіть безкоштовну доставку
 8. Встановіть фіксовану ставку

Здається, чим більше способів доставки в інтернет-магазині, тим краще для продажів. Кожен клієнт зможе вибрати собі підходящі варіант за ціною і термінами. Але організовувати відправку десятьма різними способами і контролювати доставку доведеться продавцеві, тобто вам.

Зручніше вибрати для свого магазину 2-3 способу доставки, керуючись порадами:

 • Один із способів повинен бути максимально дешевим (зазвичай це Пошта Росії). Оплата доставки завжди здається покупцеві додатковими невиправданими витратами (навіть якщо покупець знав про них заздалегідь). Тому для тих, хто дуже економить, варто запропонувати недорогий варіант. І попередити про терміни - можливо, доведеться почекати тиждень.
 • Покупцям, які хочуть отримати замовлення терміново, запропонуйте кур'єрську доставку.
 • Обов'язково додайте самовивезення. Частина людей вважають за краще забирати замовлення самостійно в зручний для себе час, а не підлаштовуватися під роботу кур'єра. Самовивезення не обов'язково повинен бути організований з вашого офлайн-магазину, є інші варіанти, про які ми розповімо в цій статті.

Якщо ваш магазин (або склад) знаходиться в Москві, знайдіть спосіб доставляти посилки по місту в той же день або на наступний - покупці зі столиці очікують такого сервісу, це вже не просто конкурентну перевагу, а майже обов'язкова умова. Те ж саме краще організувати і для Санкт-Петербурга.

Важливо: зробіть на сайті сторінку з описом всіх способів доставки, щоб клієнт міг заздалегідь з'ясувати умови, а не дивуватися раптовим платежах в процесі оформлення покупки.

Для розрахунку вартості доставки ви можете використовувати тарифи поштових та кур'єрських служб, розрахувати вартість доставки самі, призначити фіксовану суму або вибрати безкоштовну доставку. У статті розповімо про особливості різних способів доставки, і покажемо, як налаштувати їх в магазині на Еквіде .

Вибір способу доставки

Все залежить від товару, який ви продаєте. Якщо це громіздкі тендітні речі, наприклад, квіткові горщики, то їх може бути дешевше (і безпечніше) не надсилатиме Поштою, а кур'єрською службою. Вивчи різні варіанти з урахуванням зразкового ваги і габаритів ваших посилок.

пошта Росії

Звичний варіант і для покупців, і для продавців. Терміни доставки залежать від регіону і кожного разу можуть відрізнятися при відправці в один і той же місце. Наприклад, попередній розрахунок на сайті pochta.ru обіцяє доставку за 1-2 дня з Москви до Ульяновська, але зазвичай посилка йде 3-5 днів:

ru  обіцяє доставку за 1-2 дня з Москви до Ульяновська, але зазвичай посилка йде 3-5 днів:

На сайті Пошти Росії pochta.ru можна розрахувати вартість відправлення і приблизні терміни доставки

Поштою Росії можна відправляти товари післяплатою - покупець оплачує посилку при отриманні. Клієнту це зручно, а продавцеві немає: оплату доводиться чекати довго, плюс іноді клієнти не забирають замовлення і всі витрати на відправку і повернення лягають на продавця.

Єдиний плюс післяплати - магазину не потрібно піклується про видачі чека і відправці даних про продаж в ОФД по 54-ФЗ . Якщо для вас це критично, тоді відправка Поштою Росії - підходящий варіант.

Поради:

 • користуйтеся сервісом Пошти Росії для бізнесу : З ним простіше підготувати документи для відправки, посилки у відділенні приймають швидше, і є спеціальні тарифи для інтернет-магазинів.
 • Підберіть упаковку, які підходять під розміри стандартної упаковки Пошти, щоб не переплачувати.
 • отримайте трек номер посилки і повідомте його клієнту (а краще дайте пряме посилання для відстеження ). Так він зможе сам дізнаватися про місцезнаходження свого замовлення.

І читайте докладну інструкцію про відправку посилок Поштою Росії .

Кур'єрська доставка

Головний плюс цього варіанту - найбільший відсоток викупу замовлень у порівнянні з доставкою Поштою або в пункти видачі. Якщо вирішили відправляти посилки кур'єром, є два способи:

 1. Підключіть кур'єрську службу
  Інтернет-магазину найпростіше почати роботу з найпопулярнішими службами, наприклад, Boxberry , СДЕК , EMS , DPD . Всі процеси і схеми роботи у них більш-менш налагоджені.

  З іншого боку, великі сервіси не так борються за клієнтів, як невеликі і початківці. У них сервіс і швидкість доставки можуть бути краще, якщо служба, наприклад, працює тільки по Москві. Як варіант, для доставки по Росії можна використовувати одну курьерку, по Москві - іншу.

  В допомогу рейтинг кур'єрських служб .

 2. Найміть власних кур'єрів
  Якщо у вас багато замовлень в місті, в якому ви перебуваєте, є сенс організувати доставку самостійно. Так ви будете на 100% впевнені в якості роботи кур'єрів (своїх працівників простіше контролювати, ніж підрядника).

Читайте, як інтернет-магазину організувати власну кур'єрську доставку і навіть заробити на ній.

самовивіз

Не чекати дзвінка кур'єра, що не перебудовувати весь свій графік в очікуванні його приходу, а просто забрати замовлення швидко і у зручний для себе час - причини, за якими люди вибирають самовивезення.

Дайте покупцям можливість забрати замовлення самостійно:

 • Відкрийте власний пункт видачі замовлень
  Наприклад, орендуйте невелику площу в торговому або офісному центрі. Беріть найдешевші варіанти. Тут важливо не бути на виду, а просто бути присутнім.
 • Використовуйте почтомати або пункти видачі служб доставки
  Кур'єрські служби можуть доставляти в власні пункти видачі і почтомати (Постамат). Найбільші мережі почтоматов у PickPoint і BoxBerry . Клієнту зручно забирати замовлення, так як почтомати ставляться в великих торгових центрах та інших місцях з хорошим доступом. Працюють сім днів на тиждень, часто цілодобово.

розповіли докладніше про ці та інші способи організувати самовивіз .

В інтернет-магазині на Еквіде можна не просто додати самовивезення як варіант доставки, а й дати клієнту можливість вибрати час і дату отримання замовлення . Користуйтеся =)

Розрахунок вартості доставки

Скільки брати за доставку, щоб не відлякати клієнтів і не піти в збиток? Пропонуємо кілька стратегій:

Використовуйте тарифи служби доставки

Цей варіант відмінно працює, якщо у вашого сайту є інтеграція зі службою доставки і вартість розраховується автоматично, коли покупець оформляє замовлення. Або можна налаштувати вартість доставки в магазині самостійно на основі тарифів доставщиків.

У магазині на Еквіде можна підключити автоматичний розрахунок вартості доставки за допомогою:

Також в Еквід-магазині можна налаштувати власні тарифу на доставку в різні регіони за допомогою створення географічних зон .

Зробіть безкоштовну доставку

Приємний варіант для клієнтів. Вони приймають тільки одне рішення: купити чи товар за заявленою ціною. А вам необхідно встановити такі ціни, щоб не розоритися на доставці (або використовувати один з хитрих способів ).

Стратегія відмінно підійде, якщо ви продаєте оригінальний товар і покупцям не можуть ні з ким порівняти ваші ціни. Або зробіть безкоштовну доставку своєю конкурентною перевагою і переманити клієнтів.

Інструкція, як налаштувати безкоштовну доставку в магазині на Еквіде.

Встановіть фіксовану ставку

В цьому випадку сума доставки однакова для всіх. І для маленького замовлення з відправкою в інший кінець країни, і для великого замовлення від покупця з сусіднього місто.

Вам не доведеться витрачати час на розрахунок декількох тарифів. Вам може бути невигідно доставляти посилки в віддалені регіони, якщо при вказівці ціни ви будете орієнтуватися, наприклад, на центральну частину Росії. Якщо ж вказувати максимальну вартість, то вона збентежить покупців.

Висновок: фіксовану вартість доставки можна встановити, якщо ви продаєте однотипний товар (наприклад, тільки толстовки). Або працюєте тільки на найближчі регіони. Наприклад, таку стратегію розрахунку доставки використовує магазин maxgoodz.ru :

ru  :

Можна встановити середню вартість доставки відразу для всіх регіонів

Інструкція, як налаштувати фіксовану вартість доставки в магазині на Еквіде.

***

Як ви приносите замовлення клієнтам свого інтернет-магазину? Поділіться досвідом. А якщо в статті ми якесь питання не розкрили, запитуйте в коментарях. Все дізнаємось і додамо.

про автора

Анна Конєва - контент-маркетолог і редактор в Еквіде. Розбирається в інтернет-рекламі і статистикою. Любить великі міста, пасту і фільми Вуді Аллена.

Як ви приносите замовлення клієнтам свого інтернет-магазину?