Як зробити грифельну дошку своїми руками

Грифельні дошки асоціюються у нас, мабуть, тільки зі школою. Однак сучасні дизайнери стверджують: все більше людей приймають рішення включити грифельну поверхню в інтер'єр квартири, будинку або кафе. Сучасні грифельні площині мало схожі на стандартні шкільні дошки - тепер це можуть бути цілі стіни або ділянки стін, і навіть невеликі «віконця» над робочим столом. Нудні коричневі кольори теж в минулому - грифельна поверхню може бути чорною і графітової, зеленої і навіть фіолетовою. Більш того - вона може мати і магнітними властивостями!

грифельні фарби

Виробники випускають грифельні фарби в двох основних формах: у вигляді звичайних банок / відерець з рідкою фарбою для роботи пензлем або валиком, і в формі аерозольних балонів. Головні і основні властивості грифельних фарб - вони повністю стійкі до вологи і стирання після висихання, і на висохлому шарі такої фарби відмінно тримаються записи крейдою. Грифельні фарби робляться на водній основі, вони нетоксичні і зручні в застосуванні, швидко сохнуть і довго служать в якості поверхні для записів. Як правило, такі фарби застосовуються тільки всередині приміщень, так як погано переносять негативні температури. Грифельна (графітова) фарба в баночці Marabu Tafel створює гладку поверхню з різними відтінками. За нанесеною в 3-4 шари і висохлої фарбі можна малювати крейдою, спеціальними маркерами, прати записи вологою ганчіркою або губкою. Фарба готова до застосування - її обсягу вистачить приблизно на 0,5 кв.м. поверхні, що рівнозначно однієї невеликої грифельній дошці.

Грифельні дошки асоціюються у нас, мабуть, тільки зі школою

Фарби в аерозолях Chalk Board від Krylon і Rust-Oleum також мають кілька темних відтінків, і зручно наносяться на будь-які рівні поверхні, як вертикальні (стіни, колони і дошки), так і горизонтальні (дитячі столики, тенісні столи). В середньому одного аерозольного балона з фарбою Chalk Board вистачає на 1,5 кв.м. поверхні. Виробники рекомендують наносити фарбу мінімум в два шари.

Робимо грифельну дошку своїми руками

Оскільки грифельні фарби продаються вже готовими до застосування, для роботи по створенню грифельній поверхні потрібні тільки сама фарба, інструмент для нанесення і підготовлена ​​площину. Грифельна фарба добре лягає на штукатурку, дерево, метал, гіпсокартон, бетон і гіпс, а також скло і кераміку. Перед фарбуванням поверхню потрібно підготувати: очистити від бруду і жиру, старих шарів фарби, добре висушити. Фарбу необхідно ретельно промісити (балончик - добре потрясти приблизно хвилину). Акуратно наносите фарбу на поверхню, просушуючи кожен шар. Оптимальне число потрібних шарів - від 2 до 4, в залежності від виробника. Пам'ятайте, що грифельна фарба схильна до корекції тільки в сирому вигляді - далі вона стає повністю стійка до води.

Пам'ятайте, що грифельна фарба схильна до корекції тільки в сирому вигляді - далі вона стає повністю стійка до води

Ви можете зробити не просто поверхня для записів крейдою, а й одночасно магнітну дошку. Для цього перед нанесенням грифельній фарби заґрунтуйте потрібну площину спеціальним магнітним грунтом (інша назва - грунт залізний). Звичайно, така поверхня не буде притягувати важкі металеві предмети, але для сувенірних магнітиків і магнітів для офісної дошки її буде цілком достатньо. Магнітний грунт наноситься на поверхню в якості основи, а грифельна фарба - в якості фінішного покриття. Після висихання поверхня готова до застосування. Ви можете відокремити грифельну поверхню від решти стіни декоративними дерев'яними або пластиковими рейками, розмістити під дошкою або поруч з нею ємність для крейди, маркерів і стірательних губок. Під дошкою можна приклеїти злегка виступаючий плінтус або жолоб - щоб крейдяний пил осідав на ньому, а не на підлозі або робочому столі. У дитячій кімнаті поруч з грифельною дошкою юним художникам стане в нагоді гачок або поручень для рушники, щоб витирати руки від крейди. На поверхню можна направити окремі світильники, щоб вона стала акцентом інтер'єру в темний час доби.

Грифельна дошка готова. Час від часу її можна чистити м'якою ганчіркою і мильною водою. При механічних пошкодженнях поверхню можна відновити, завдавши ще один-два додаткових шару грифельній фарби. Виробники стверджують, що грифельна поверхню спокійно витримує п'ять тисяч і циклів малювання / стирання без втрати властивостей. Купуйте крейда, магнітики, і починайте записувати і малювати все, що вам заманеться!

Відвідувачі цієї сторінки найчастіше вибирають в інтернет-магазині: